ve 3 eski polis Silivri Cezaevi'ne gönderiliyor

Giriş Tarihi: 19.12.2014 16:30 Güncelleme Tarihi: 19.12.2014 19:35
Hidayet Karaca ve 3 eski polis Silivri Cezaevi'ne gönderiliyor
nda tutuklanan ve 3 eski polis Silivri Cezaevi'ne gönderiliyor.

İstanbul'da başlatılan Paralel Yapı operasyonunda 12 kişi tutuklanma istemiyle mahkemeye gönderilmişti. O isimlerden Ekrem Dumanlı'nın da dahil olduğu 8 kişi serbest bırakılırken, aralarında Hidayet Karaca'nın olduğu 4'ü tutuklanmıştı.

SİLİVRİ CEZAEVİNE GÖNDERİLİYORLAR

Mahkemeden haklarında "kaçma şüphelerinin bulunması, delilleri yok etme, gizleme, tanık ve mağdur üzerinde baskı oluşturma şüphelerinin olması, adli kontrol tedbirinin bu aşamada yetersiz kalacağı" sebebiyle tutuklama kararı çıkan Hidayet Karaca ile emniyet görevlileri Tufan Ergüder, Ertan Erçıktı ve Mustafa Kılıçaslan'ın, Silivri Cezaevine gönderileceği öğrenildi.

Yakalama kararı

Soruşturmayı yürüten savcılık tarafından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen Dumanlı ve Karaca ile emniyet müdürleri Tufan Ergüder ve Ertan Erçıktı'nın da bulunduğu 12 kişinin sorgusu İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğince yapılmıştı. Yaklaşık 11 saat süren ifade işlemlerinin ardından gece saatlerinde kararın saat 14:00'de açıklanacağı duyurulmuştu.

Dün saat 12.00'de başlayan sorgulamada ilk olarak Ekrem Dumanlı ifade vermişti. 11 kişinin ifade verdiği sorgulamada Hidayet Karaca savunma yapmayı reddetmişti.

Tahşiye kumpası operasyonunun ilk görüntüleri

19 KİŞİ SERBEST BIRAKILMIŞTI

Operasyondan kısa bir süre önce yurtdışına çıktıktan sonra bugün savcıya ifade veren Gönültaş da savcılıktaki işlemlerinin ardından adliyeden ayrıldı. Gönültaş, çıkışta adliye önünde bekleyen gazetecilere yaptığı açıklamada, kaçmadığını, hakkında bir gözaltı veya yakalama kararı bulunmadığını, yurt dışı yasağının olmadığını söyledi.

İş adamı arkadaşının daveti üzerine Moskova'ya gittiğini ifade eden Gönültaş, "Biz dün gelelim dedik ama savcı bey bugün için randevu verdi. Aslında acelesi olan bir iş de değildi." dedi.

İstanbul merkezli 13 ilde 14 Aralık'ta başlatılan operasyonlar kapsamında 30 kişi yakalanmış, Cumhuriyet savcısı tarafından ifadeleri alınan şüphelilerden Elif Yılmaz, Ebru Şenvardar, Naci Çelik Berksoy, Hüseyin Gülerce, Makbule Çam Elamdağ, Ahmet Şahin, Ali Kara, Salih Asan, Engin Koç, Hikmet Tombulca, Samim Noyan, Fahri Sarrafoğlu, Mutlu Ekizoğlu, Mustafa Altunbulak, Halit Akbulut, Ayhan Akça, Mustafa Uyanık ve Ferdi Taşkaya serbest bırakılmıştı.

DARBE ÖNCESİ HESAPLAR PENSİLVANYA'YA GİTTİ-TIKLAYIN

MAHÇUPYAN'DAN EKREM DUMANLI İLE İLGİLİ ÇARPICI SÖZLER!-TIKLAYIN

GÜLEN'E HODRİ MEYDAN-TIKLAYIN

ÖRGÜT YÖNETİCİSİ GÜLEN-TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hidayet Karaca ve 3 eski polis Silivri Cezaevi'ne gönderiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN