Mahkemeden flaş Gülen kararı

1. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul Başsavcılığı'nın Gülen'i yakalama talebini kabul etti.

Giriş Tarihi: 19.12.2014 18:22 Güncelleme Tarihi: 20.12.2014 04:06
Mahkemeden flaş Gülen kararı
İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul merkezli ''paralel yapı'' soruşturması kapsamında, şüpheli Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarılması talebini kabul etti.

''Paralel yapı'' soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebini değerlendiren İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Fethullah Gülen hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

Soruşturma kapsamında, şüpheli Gülen hakkında yakalama kararı çıkarılmasını isteyen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talebinde, ''Kamuoyunda hizmet hareketi olarak bilinen medya, ekonomi ve bürokrasi alanlarında kanun ve nizamlara aykırı yapılandığı değerlendirilen suç örgütünün lideri olan şüpheli Fethullah Gülen'in, 1998 yılında yurt dışına çıktıktan sonra bir daha ülkeye dönmediğini'' belirtmişti.

Talep yazısında, halen Amerika'da yaşadığı belirtilen Gülen'in, ''Soruşturma kapsamında suç işlediğine dair yeterli somut bulgulara ulaşıldığı ve uzun süreden beri yurt dışında olması nedeni ile kendisine ulaşılmasının mümkün olmadığı'' ifade edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkemeden flaş Gülen kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN