Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti yüzde 48.3

MYK'da masaya gelen GENAR anketine göre AK Parti'nin oyu yüzde 48,3. Ankette CHP yüzde 25, MHP ise yüzde 14 bandında görünüyor.

AK Parti yüzde 48.3
Son kamuoyu anketlerinde AK Parti'nin oyunun yüzde 48.3 olduğu belirlendi. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında önceki gün toplandı. Toplantıda seçime yönelik çalışmalarda değerlendirilirken son kamuoyu anketinin sonuçları paylaşıldı. GENAR tarafından yaptırılan ankete göre AK Parti'nin oyları yüzde 48,3. CHP yüzde 25, MHP yüzde 14 bandında görünüyor. Konda'nın anket sonuçları da üyelerle paylaşıldı. Konda'nın araştırmasına göre ise AK Parti'nin oyları yüzde 47.5. Toplantıda, 14 Aralık operasyonu da masaya yatırıldı.

"TALİMAT GÜLEN'DEN"
Kurmaylarının, operasyon hakkında bilgi istemesi üzerine Davutoğlu, şunları söyledi: "Bu olay, Fethullah Gülen'in talimat verip, medyasının gündeme taşıdığı, senaristlerinin de devreye girerek, oluşturdukları bir kumpas. Tahşiyeciler ifadesini ilk ortaya atan Gülen. Süreç onun açıklamalarının ardından başlıyor. Ardından baskın yapılıyor ve bulunan el bombalarında polislerin parmak izleri bulunuyor. Bu soruşturmanın çerçevesi bu. Ancak devletin gizli belgeleri deşifre etme, yasadışı dinleme, TIR'lara el konulması gibi konular farklı dosyalar olarak gündeme gelecek." Toplantıda ele alınan bir başka konu ise Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu gündemine gelecek yüzde 10'luk seçim barajının iptali için bireysel başvurusu oldu. Toplantıda, "Mahkeme'nin iptal kararı vermesi mümkün değil. Böyle bir yetkisi yok. Maddenin iptali yönünde bir karar çıkmaz" görüşünde birleşildi

KÜRT YÖNETİMİNDEN SÜRECE TAM DESTEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'yi dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Barzani İstanbul'da ise Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştü. Barzani'nin Türkiye'deki temasları sürerken Kuzey Irak Kürt yönetiminden de Çözüm Süreci'ne destek mesajı geldi. IKBY Dış İlişkiler Sorumlusu Falah Mustafa Bakir, sürece desteklerinin devam edeceğini belirterek, "Bu zamana kadar çözüm süreci için ortaya konan çabaların devam etmesini tavsiye ediyoruz. Umuyoruz süreç, başarıya ulaşana kadar devam eder" dedi. Bakir şöyle devam etti: "Diyaloğa ve anlayışa inanıyoruz. Barış ve refah getirir. Barış, birlikte var olma ve anlayış getirir. Bu zamana kadar çözüm süreci için ortaya konan çabaların devam etmesini tavsiye ediyoruz. Umuyoruz süreç başarıya ulaşana kadar devam eder."

'SİLAHA MESAFE KOYMAZSA HDP'NİN ROLÜ SINIRLI OLUR'
Hükümet, silahı reddeden Kürt partilerine diyalog kapısı açtı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç önceki gün gerçekleştirdiği HAKPAR ziyaretinin ardından dün de HÜDAPAR Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nu ziyaret etti. HDP'yi şiddetle arasına mesafe koymamakla eleştiren Arınç, "HDP, Kürt kardeşlerimizin tek tercihi değildir" dedi. Bu arada 17 Aralık'ta gerçekleşen İmralı ziyaretine ilişkin HDP açıklamasında, sürecin kesintisiz devam ettiği belirtilerek, "Müzakerelere geçme konusunda herhangi bir engel olmadığı heyetimize aktarılmıştır" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti yüzde 48.3
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN