Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın adliye nöbeti!

bünyesinde bulunan, okul, ev ve yurtlarından gruplar halinde öğrenciler getirtirerek, Çağlayan Adliyesi önünde sözde “Demokrasi Nöbeti”nde slogan atmaya zorlandıkları ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 20.12.2014 17:26 Güncelleme Tarihi: 20.12.2014 17:39
Paralel yapı'nın adliye nöbeti!

Hükümette kurdukları kumpas deşifre olunca akılmaz ajitasyonlarla sahneye çıkan nın "Demokrasi Nöbeti" oyunu da deşifre oldu. 14 Aralık operasyonu sanıklarına destek için Çağlayan Adliyesi'nde toplanan kitlenin Kocaeli, Sakarya, Bolu, Tekirdağ ve çevre illerden minibüslerle getirilen öğrenciler olduğu belirlendi.

Ailelerinin eğitim için teslim ettiği öğrenciler gece 20.00 ile 03.30 arası vardiyalar halinde adliye önüne taşıyan cemaat üyeleri, Akit muhabirleri tarafından görüntülenince tepki verdiler. Adliye yanındaki bağlantı yolunda öğrencileri indirirken yakalanan abla kafilesi görüntülendiklerini fark edince muhabirlerine saldırdı.

ÇEVRE İLLERDEN ÖĞRENCİ TAŞIYORLAR

Çağlayan Adliyesi önündeki kitlenin Gezi eylemlerindeki gibi değişik şehirlerden getirildiği ihbarını değerlendiren Akit muhabirleri, önceki gece O-2 çevre yolunun Çağlayan Adliyesi bağlantısında beklemeye başladı.

Bir süre sonra ihbarda belirtildiği gibi onlarca servis minibüsü birbiri ardına çevre yolundan adliye bağlantısına giriş yaptı. Minibüslerden indirilen yaşları 15 ila 20 arasında değişen başörtülü genç kızlar, ablaların talimatıyla adliye karşısındaki meydana doğru ilerledi. Bu esnada; Akit muhabirlerinin çekim yaptığını fark eden cemaat ablası Akit muhabirlerinin üzerine yürüdü.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

Paralel örgütün, adliye önünde zorla nöbet tutturduğu gençlerin farklı illerden geldiği anlaşılmasın diye, önce Anadolu yakasındaki paralel yapı yurtlarında topladığı, daha sonra 34 plakalı minibüslerle Çağlayan'a getirildiği ifade edildi.

Kaynak: Akit

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapı'nın adliye nöbeti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN