Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''nde atmosfer olumlu'

Giriş Tarihi: 23.12.2014
'Çözüm Süreci'nde atmosfer olumlu'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, nin usul ve yöntemleri konusunda olumlu bir hava oluştuğunu söyledi. Üsküp'e hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Davutoğlu, çözüm sürecine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Davutoğlu şunları söyledi:
MUTLULUK DUYUYORUZ: Çözüm sürecine darbeyi 6-7 Ekim olayları vurmuştur. Halkımızın ihtiyaç hissettiği durumlarda hükümet olmanın gereğini yaparız. Bu anlamda kamu düzeni ve güvenliği olmazsa olmaz husustur. Nitekim onunla ilgili gerekli tedbirleri aldık. Çözüm sürecinde olumlu bir atmosferin oluştuğunu görmekteyiz ve mutluluk duyuyoruz.
HAVA POZİTİF: Tek bir tarafla ve tek boyutlu müzakere mantığıyla ilerleyen bir süreç değil. Hiç kimse de toplumun bir kesimini tümüyle temsil ediyor değil. Usul ve yöntem konusunda bugün gerçekten pozitif, olumlu bir atmosfer vardır. Bundan sonra atılacak adımlar konusunda da her zaman gerekli çalışmaları yapacağız. Bir an önce gayret alınması konusunda çaba sarf edeceğiz.
HERKESİN MALUMU: Hükümetimizin yerel yönetimlere nasıl önem verdiği ve nasıl adımlar attığı her kesin malumudur. Bu konuları kamuoyunda yanlış bir eksende tartışmak doğru değildir.
GEREKEN YAPILACAK: (Fethullah Gülen'in yakalama kararı) Herhangi bir vatandaşımız için hangi adımlar atılıyorsa, Fethullah Gülen için de aynısı yapılacak. Hiç kimse hukuk devleti içinde imtiyaza sahip değildir. Gerekli adımlar, gerektiği zaman atılacaktır.
BIRAKALIM ÇALIŞSIN LAR: (4 bakanla ilgili kurulan soruşturma komisyonu) Bırakalım soruşturma komisyonu çalışmasını tamamlasın. Komisyonun misyonu ve işleyişiyle ilgili tereddüt uyandıracak her türlü açıklamadan kaçınmak gerekir. ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çözüm Süreci'nde atmosfer olumlu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN