Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Her türlü saldırıya göğüs gereceğiz'

Giriş Tarihi: 23.12.2014
'Her türlü saldırıya göğüs gereceğiz'

Türkiye'nin geleceği için her saldırıya karşı duracaklarını belirten Başbakan Yardımcısı Babacan: Çocuklarımıza üzerinde operasyon yapılamayan Türkiye emanet edeceğiz

TBMM'de yaklaşık iki aydır devam eden bütçe maratonu dün sona erdi. 2015 yılı Merkezi Bütçe Kanun Tasarısı, 145 ret oyuna karşı 297 oyla kabul edildi. Genel Kurul'daki görüşmelerde hükümet adına konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, her türlü saldırıya göğüs gererek, gelecek kuşaklara üzerinde operasyon yapılmayan bir ülke emanet etmek için çalışacaklarını söyledi. Bütçe görüşmelerinin son gününe Makedonya'ya resmi ziyaret gerçekleştiren Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılmadı. Babacan, konuşmasında şu mesajları verdi:
ÇOCUKLARIMIZ İÇİN: Her türlü saldırıya karşı göğüs gererek Türkiye'yi büyütmeye, demokrasimizi ilerletmeye devam edeceğiz. Çocuklarımıza, gençlerimize artık üzerinde operasyon yapılamayan bir Türkiye emanet etmek için aynı heyecanla, aynı gayretle çalışmaya devam edeceğiz.
ÇÖZÜM SÜRECİNDE KARARLIYIZ:
Kim ne derse desin, çözüm sürecini kararlılıkla devam ettireceğiz. Çözümsüzlükten nemalananları halkımız, milletimiz gayet iyi anladı, gördü. Yıkanlara karşı duracağız, inşa etmeye devam edeceğiz. İstikrarla, güvenle, daha güçlü bir kardeşlikle Türkiye'yi yüceltmeye devam edeceğiz.
MİLLETE HİZMET İÇİN: Gerek Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık binaları, gerekse hava ulaşımında kullanılan araçlar her şeyden önce şahıslara değil bu hizmet makamlarına tahsis edilmiştir. Milletimizin oylarıyla bu görevlere gelen devlet ricali görevde kaldıkları süre içerisinde bu imkanları devlete ve millete hizmet yolunda kullanacak, demokratik seçimlerle görevden ayrıldıklarında yerlerine gelenlere emaneti teslim edeceklerdir.
HİÇBİR YOLSUZLUĞU ÖRTMEYİZ:
Yolsuzluklar konusunda hükümetimiz göreve başladığı ilk günlerden itibaren çok ciddi bir hassasiyet içinde olmuştur. Şeffaflık ve hesap verebilirlik temel ilkelerimiz olmuştur. Eğer hükümetimiz yolsuzluklara karşı gerçekten büyük bir hassasiyet içinde olmasaydı, Türkiye'de refahın bu kadar artması kesinlikle mümkün olamazdı.
MİLLETİMİZ TUZAĞI GÖRDÜ: Bir yıl önceki konuşmamda ' Biz hiçbir yolsuzluğu örtmeyiz, hiçbir yolsuzluğa duyarsız kalmayız ama büyüyen Türkiye'ye yönelik hiçbir girişim, hiçbir oyun karşısında da seyirci kalmayız, demiştim. Ortaya çıkan belgelerde 'Dönemin Başbakanı' dedikleri Başbakan, dönemin tuzağını gördü. Millet de bu oyunu gördü. Milletimiz bu tuzağı tersyüz etti. 30 Mart'ta ve 10 Ağustos'ta, sandıkta gereken en güzel cevabı verdi.
ONLARA İTİBAR EDİLMEDİ: Tuzak kuranların millet nezdinde hiçbir itibarları olmadığını da gördük. Koalisyon çabaları da, kapı kapı AK Parti aleyhtarlığı da, din istismarı da kimseye itibar getirmedi.

Eda IŞIK-Uğur BECERİKLİ-Evrin GÜVENDİK-Hazal ATEŞ-Mehmet ACAR/ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Her türlü saldırıya göğüs gereceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN