Şaka gibi açıklaması!

Giriş Tarihi: 24.12.2014 21:14
Şaka gibi Hülya Avşar açıklaması!

Geçtiğimiz hafta ile yaşadığı 'yalaka' polemiği gündemdeki yerini korurken Kılıçdaroğlu'ndan ilginç bir açıklama geldi.

Sanatçı 'la arasında başlayan 'yalaka' polemiğinin ardından lideri Kılıçdaroğlu kültür ve sanat temsilcileriyle katıldığı 'Geleceği Birlikte Kuruyoruz Kültür Sanat Buluşması' toplantısındaki "Siyasetin yapması gereken sanatın ve sanatçının eleştirisine tahammül etmektir. Asıl görevimiz o bizim. Eleştirmek değil, tam tersine tahammül etmek" ifadeleri şaşkınlığa neden oldu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bir hotelde düzenlenen "Geleceği Birlikte Kuruyoruz Kültür Sanat Buluşması" toplantısına katıldı. Ankara'da yer alan kültür sanat kurumlarının temsilcileriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada, amaçlarının sanatçıları dinlemek ve yararlanmaya çalışmak olduğunu bildirerek, "Sorunlarınızı aktarırsanız seçim bildirgesinde yer verebiliriz" ifadesini kullandı.

"Siyasetin yapması gereken sanatçının eleştirisine tahammül etmektir"

Sanatı ve sanatçısı olmayan bir toplumun yaşama şansı olmadığını ve sanatın toplumu kaliteli kıldığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Sizin toplum nezdinde çok büyük bir yeriniz var. İktidarlar doğal olarak sanatçılardan zaman zaman şikayet ederler. Doğal olarak diyorum, şu nedenle diyorum; kendi beğenmedikleri pek çok aykırılığı sizler rahatlıkla dile getirebiliyorsunuz. Getirmek de zaten bir anlamda göreviniz. Siyasetin yapması gereken sanatın ve sanatçının eleştirisine tahammül etmektir. Asıl görevimiz o bizim. Eleştirmek değil, tam tersine tahammül etmek. Sizler dünyaya farklı bakarsınız, dünyayı bizim görmediğimiz gözlerle görürsünüz. Bizim bakmadığımız çerçeve içinde dünyaya bakarsınız. Aykırılıkların uyumunu sağlarsınız, sanatçı olarak. Biz de zaten sizi örnek alıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şaka gibi Hülya Avşar açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN