Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 üniversite karıştı! Çok sayıda gözaltı var

Bugün 3 üniversitede karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga ve arbede vardı. Sütçü İmam, Çukurova ve Gazi Üniversiteleri'nde çıkan olaylarda çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 25.12.2014 17:11 Güncelleme Tarihi: 25.12.2014 17:13
3 üniversite karıştı! Çok sayıda gözaltı var

GAZİ ÜNİVERSİTESİ KARIŞTI

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde, karşıt görüşlü kız ve erkek öğrenciler arasında kavga çıktı. Kavgayı, çevik kuvvet polisleri biber gazı da kullanarak sonlandırdı. Kendilerini "öğrenci kollektifi üyesi" olarak niteleyen kız öğrenci grubu, fakültede, bir hafta önce üniversitenin Emek'teki kampüsünde iki kız öğrencinin darp edildiğini ileri sürerek, açıklama yapmak istedi.

Karşıt görüşlü erkek öğrenciler, grubun açıklama yapmasına izin vermek istemedi. İki grup arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Kavga sırasında, kız öğrenciler, erkek öğrencilere biber gazı sıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri, biber gazı da kullanarak kampüs içinde iki grubun kavgasını sonlandırdı.


ÇÜ'DE DE KARŞIT GÖRÜŞLÜ ÖĞRENCİLER ARASINDA GERGİNLİK

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) kampüsünde karşıt görüşlü öğrenciler arasındaki kavgaya polis müdahale etti. Fen Edebiyat Fakültesi binası önünde toplanan öğrenciler, karşıt görüşlü grubun bulunduğu alana yürümek istedi. Birbirlerine taş ve sopayla saldıran öğrencilere polis müdahale etti. Müdahalenin ardından bir grup Fen Edebiyat Fakültesi ve kütüphane binasına girerek masa ve sandalyelerle girişleri kapattı.

Polis ekiplerinin uyarılarına rağmen binayı terk etmeyen göstericilere polis kapıyı kırarak müdahale etti. Binada mahsur kalan bazı öğrenciler, dışarı çıkartılırken, gösteri yapan guruptan çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

Bazı öğrencilerin atılan biber gazından etkilendikleri görüldü. Olaylarda hafif şekilde yaralanan 2 öğrenciye sağlık ekipleri müdahale etti.Üniversite kampüsünde polise taş atan guruplara da polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Çok sayıda polis ekibinin güvenlik önlemi aldığı üniversitede gerginlik devam ediyor.

Çıkan olaylarda öğrenci olamayan kişilerinde yer aldığı iddia edildi.

KAHRAMANMARAŞ ŞÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ'NDE 67 GÖZALTI VAR

KSÜ Avşar Kampüsü'nde, karşıt gruplar arasında çıkan tartışmanın taşlı sopalı kavgaya dönmesiyle birlikte süren gerginlik devam etti, 67 gözaltı var.Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde (KSÜ) karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan gerginlik bugün de devam etti. Gerginliğinin büyümesi üzerine polis, 67 öğrenciyi gözaltına aldı.KSÜ Avşar Kampüsü'nde, karşıt gruplar arasında çıkan tartışmanın taşlı sopalı kavgaya dönmesiyle birlikte süren gerginlik bugün de devam etti.

Devam eden olaylar nedeniyle öğrenciler fakülte binasının camlarını kırdı. Bunun üzerine harekete geçen polis, olaya karıştıkları öne sürülen 67 öğrenciyi gözaltına aldı. Üç otobüsle sağlık kontrolü için Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ne getirilen öğrenciler, hastane içerisine türkü söyleyerek giriş yaptılar. Sağlık kontrolünden geçirilen öğrenciler ardından ifadeleri için emniyet müdürlüğüne götürüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 üniversite karıştı! Çok sayıda gözaltı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN