Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Elvan Bartın-Amasra Tüneli'nin açılışını yaptı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan,bin 75 metre uzunluğundaki Bartın-Amasra Tüneli'nin açılışını yaptı.

Giriş Tarihi: 25.12.2014 15:47 Güncelleme Tarihi: 25.12.2014 16:00
Bakan Elvan Bartın-Amasra Tüneli'nin açılışını yaptı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bartın-Amasra Tüneli'nin açılış törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Elvan, Bartın'ı komşu illere, başkente ve dünyaya bölünmüş yollarla bağlamaya kararlı olduklarını söyledi.

"İKTİDARIMIZDA 726 KÖPRÜ VE VİYADÜK YAPTIK"

Kentin, çevre yolu ihtiyacını bildiğini ve bu konuda gerekli talimatları verdiğini ifade eden Elvan, şöyle konuştu:

"Bizim yol yapmaktan, tünel açmaktan, köprüler, viyadükler yapmaktan muradımız, milletimizin gönlünü yapmak, gönlünü açmaktır. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan bölünmüş yolun 9,5 kat fazlasını son 11 yılda tamamladık. Amasra, Bartın'ın turizm kapısı. Yolcu limanına gemiler yanaşamıyordu, hem yanaşma iskelesi hem de yüzer iskele yaptık. Türkiye, denizler ülkesi olduğu kadar sıradağlar ülkesi. Ülkemizin kuzeyinde, güneyinde, doğusunda, batısında dağlar var. 'Aşılmaz' denilen dağları aşmak, 'geçilmez' denilen vadileri geçmek için adeta seferberlik ilan ettik. Kuzeyden güneye, doğudan batıya kesintisiz koridor oluşturduk. Cumhuriyet tarihi boyunca sadece 50 kilometrelik 83 tünel yapılmışken, biz bunu 204 kilometreyle 277'ye çıkardık. Önümüzdeki yıl, dünyanın en uzun ikinci çift tüplü tüneli Ovit dahil, 9 tünel daha açıyoruz. İktidarımızda 123 kilometre uzunluğunda bin 726 köprü ve viyadük yaptık. İşte hizmet, medeniyet, kalkınma budur."

Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve protokoldekilerle tünelin açılış kurdelesini kesen Elvan, dana sonra Amasra Belediye Başkanı Emin Timur'u ziyaret etti.Bakan Elvan, açılışını yaptığı Bartın-Amasra Tüneli'nden kendi kullandığı makam aracıyla geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Elvan Bartın-Amasra Tüneli'nin açılışını yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN