Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’li başkanlara vekillik yolu kapandı

Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan MYK’da 7 Haziran’da yapılması öngörülen genel seçimlere ilişkin kritik bir karar alındı.

Giriş Tarihi: 25.12.2014 14:11 Güncelleme Tarihi: 25.12.2014 14:11
CHP’li başkanlara vekillik yolu kapandı
Kulislerde Şişli Belediyesi'nde yaşanan sorunun Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün milletvekili yaptırılmasıyla aşılacağı iddialarının konuşulduğu bir dönemde, MYK toplantısında belediye başkanlarının milletvekili adayı olmaması benimsendi.

TOPLANTI 4,5 SAAT SÜRDÜ

Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan MYK, yaklaşık 4,5 saat sürdü. Alınan bilgilere göre toplantıda istifalarla düşen bazı ilçe başkanlıklarına atamalar yapıldı.

Toplantıda, parti genelgesi kapsamında milletvekili adayı olmak isteyenler için tanınan 25 Aralık süresinin bugün dolacak olması nedeniyle, istifalarının tamamının parti yönetimine iletilmesinin beklenmesi benimsendi. Bu nedenle İzmir başta olmak üzere hafta başından bu yana istifalarını sunan il yönetimlerinin doldurulması için yeni bir atama yapılması konusu önümüzdeki hafta yapılacak MYK'ya bırakıldı.
'9 ay bile olmadı'

BELEDİYE BAŞKANLARI MİLLETVEKİLİ OLAMAYACAK

Toplantıda kritik bir karara da imza atıldı. Alınan bilgilere göre toplantıda belediye başkanlarının milletvekili adayı olmaması benimsendi.

Toplantıda bazı belediye başkanlarının milletvekili adayı olmak istediği, bu nedenle belediye başkanlığından istifa etme yönündeki talepleri getirildi. Bu konu üzerine söz alan Kılıçdaroğlu'nun "Henüz göreve geleli 9 ay bile olmadı. 5 yıl süre için seçildiler. Bu nedenle Haziran 2015 seçimlerinde milletvekili adayı olmayı düşünmesinler, görevlerine devam etsinler" sözleri üzerinde görüş birliğine varıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li başkanlara vekillik yolu kapandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN