Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu, tutuklanan liseli hakkında konuştu!

Başbakan Ahmet Davutoğlu: "Kim olursa olsun Cumhurbaşkanlığı makamına saygı gösterilmeli. Dolaysıyla bu konuyla ilgili burada soru sormayın. Gençlerin hepsine sahip çıkarız. Merak etmeyin"

Giriş Tarihi: 25.12.2014 14:08 Güncelleme Tarihi: 25.12.2014 15:00
Davutoğlu, tutuklanan liseli hakkında konuştu!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'da liseli M.E.A.'nın tutuklanmasıyla ilgili konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'da M.E.A.'nın Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan tutuklanması ile ilgili soruya, "Kim olursa olsun Cumhurbaşkanlığı makamına saygı gösterilmeli. Dolaysıyla bu konuyla ilgili burada soru sormayın. Gençlerin hepsine sahip çıkarız. Merak etmeyin" dedi.

Davutoğlu, ATO Congresium'da, devlet koruması altındaki gençlere yönelik istihdam için kura çekim töreninde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Davutoğlu, törendeki konuşmasında, gençlere kendi hayatından örnekler verdiği ve yetim büyüdüğünü anlattığının hatırlatılması üzerine, "İrade olduğu zaman, insan tüm zorlukları aşar ama ben çok şanslıydım ki kendi annem gibi merhamet gösteren bir anne elinde büyüdüm. Herkesin başına gelebilecek şeyler bunlar" diye konuştu.

Bir gazetecinin, "Hemşehriniz, 16 yaşında bir çocuk Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklandı. O konuyu da sormak isteriz" sözleri üzerine, Davutoğlu, "Bakın bu, bu konuyla ilgili değil, tamam mı? Kim olursa olsun, Cumhurbaşkanı makamına saygı göstermesi gerekir. Bu konu, hukuki bir konu" diye konuştu.

Davutoğlu'nun, "istihdam töreni gibi güzel bir etkinlik ile Cumhurbaşkanına hakaret eden gencin durumu arasında nasıl ilişki kurulabildiği" yönündeki sorusu üzerine gazeteci, "Gençlerle ilgili soru olduğu için tekrar yönelttim" dedi. Bunun üzerine Davutoğlu, "Gençlerin hepsine sahip çıkarız, hiç merak etmeyin" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, daha sonra gençlerle sohbet etti ve bazı çocukları sevdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu, tutuklanan liseli hakkında konuştu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN