Yeni Türkiye yolunda şimdi yeni şeyler söylemek lazım...

Giriş Tarihi: 25.12.2014
Yeni Türkiye yolunda şimdi yeni şeyler söylemek lazım...

25 Aralık polis-yargı-Pensilvanya darbe girişimi birinci yıldönümünde unutulmadı. Bu alçakça ihanet, Sivil Toplum Kuruluşları’nın gazetelere verdiği tam sayfa ilanla yeniden hatırlatıldı.

Türkiye 1. Yıldönümünde büyük ihaneti konuşuyor. 25 Aralık polis-yargı-Pensilvanya darbe girişimi birinci yıldönümünde unutulmadı. Bu alçakça ihanet, Sivil Toplum Kuruluşları'nın gazetelere verdiği tam sayfa ilanla yeniden hatırlatıldı.
İşte 150'ye yakın STK'nın imza attığı bildiri:

17-25 Aralık, Türkiye'nin demokrasi tarihine kara bir leke olarak kazındı.

Bir vesayet örgütünün, yıllar boyu, sessizce, sinsice, santaj, tehdit ve kumpasla, tüm rakiplerini ve muhalierini sindirmek suretiyle, kendi hırs ve emellerine ulasmak için her yolu mesru görerek ve göstererek, devletin kılcal damarlarına kadar nasıl sızdıgını, uluslararası güçlerin nasıl oyuncagı haline geldigini dehsetle ögrendik. Telefonların dinlendigini, mahremlerin gözetlendigini, devletin en gizli sırlarının kaydedildigini, dini ve milli degerlerin pervasızca çignendigini, sadakaların çarçur edildigini, mazlumlara giden yardımlara bile tahammül edilemedigini, Çözüm Süreci'nin bir türlü kabullenilemedigini, vesayet örgütü tarafından kardeslik, hak, hukuk, saygı, sevgi, yardımlasma, vefa kavramlarının içlerinin nasıl da bosaltıldıgını bu 1 yıl içinde açıkça gördük. Olusturulan algı, iftira ve ithamların karanlıgında, üretilen sahte delillerle, masum insanlara nasıl zulmedildigini de yine bu süreçte daha iyi anladık.

Şimdi görüyoruz ki, 17-25 Aralık'ta Türkiye, bir uçurumun kenarından dönmüştür. Millet, ülkesine, istiklaline, istikbaline sahip çıkmış, taşeronlara ve masalara geçit vermemiş, oyunu bozmuştur. Merhum Menderes'e takılan SABIK BAŞBAKAN sıfatının, DÖNEMIN BAŞBAKANI olarak yeniden zuhur etmesine Millet fırsat tanımamıştır.

Biz aşağıda imzası olanlar; vesayete, karanlık suç örgütlenmelerine, tüm darbe girişimlerine karşı yapılan kararlı mücadeleyi bugün de gönülden destekliyoruz. YENİ TÜRKİYE yolunda üzerimize düşen sorumlulukların farkındayız. İyiliğin ve hayrın tavsiyesi ve yayılması için, hakkın ve hukukun korunması için, adaletin şaşmaz ilke olduğu, müreffeh ve lider bir ülke için çalışıyoruz.

YENİ TÜRKIYE yolunda bu toprağın çocuklarına ve dünyadaki mazlumlara söylenecek her güzel şeyin yanındayız. Bu konuda sorumluluğu olup fedakarca çalışan herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyor, bu yolculukta aklı ve vicdanı olan herkesin yanımızda yer almasını temenni ediyoruz.

Saygılarımızla…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Türkiye yolunda şimdi yeni şeyler söylemek lazım...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN