Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abdülkadir Badıllı vefat etti

Said Nursi'nin son talebelerinden olan Abdülkadir Badıllı, tedavi gördüğü hastanede yaşama veda etti. Badıllı mart ayında SABAH'a bir röportaj vermiş ve "Gülen özür dilesin" demişti

Abdülkadir Badıllı vefat etti
SABAH'a verdiği röportajında "Gülen özür dilesin" diyen, Bediüzzaman Said Nursi'nin yaşayan son talebelerinden 78 yaşındaki Abdülkadir Badıllı, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Şanlıurfalı Abdülkadir Badıllı yaklaşık 2 aydır Ankara'da Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Nefes darlığı çeken ve bağırsaklarında sorun bulunan Badıllı'ya doktorlar teşhis koyamadığı için ameliyat edememişti. Badıllı, dün sabah Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde yaşama veda etti. Badıllı'nın cenazesi bugün Şanlıurfa'da ikindi namazının ardından defnedilecek.

ERDOĞAN DA AİLESİNİ ARADI

Bediüzzaman Said Nursi'nin yaşayan son talebelerinden olan Abdülkadir Badıllı en son 27 Mart'ta SABAH'a verdiği röportajda şunları söylemişti: "Fethullah Hoca mertlik yapsın çıksın televizyona 'Ben bu yapılan işlerden, dinlemelerden, böceklerden, operasyonlardan haberdar değilim, Erdoğan'a bundan sonra dua edeceğim, yapılan olaylar benim bilgim dışındadır' desin. Mertse, doğruysa, memleketine bu şaibeden kurtulsun." Abdülkadir Badıllı, daha önceki röportajlarında ise Gülen ve Paralel Yapı'nın devleti ele geçirmek için çabaladığını söylemiş, bunun üzerine Gülen kendisine dava açmıştı. Abdülkadir Badıllı 1936'da Şanlıurfa'ya bağlı Şeyhzeliha köyünde dünyaya geldi. 1953'te Bediüzzaman Said Nursi'yi ziyaret etti ve Said Nursi'nin talebesi oldu. Harran Üniversitesi tarafından kendisine fahri doktora ünvanı verilmiştir. Arapça, Farsça, Osmanlıca ve Kürtçe bilen Badıllı'nın "Mufassal Tarihçe-i Hayat" adlı 3 ciltlik eseri ile de tanınıyor. Öte yandan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da Badıllı'nın oğlunu arayıp başsağlığı diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdülkadir Badıllı vefat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN