Başbakan Davutoğlu, Meşal ile görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 27.12.2014 22:36 Güncelleme Tarihi: 27.12.2014 22:59
Başbakan Davutoğlu, Meşal ile görüştü
AK Parti Konya 5. Olağan İl Kongresi'nin ardından Davutoğlu, Meşal ile birlikte Başbakanlığa ait otobüsten vatandaşları selamlayarak, Meram'daki özel konutuna geçti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal arasındaki görüşmede, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın önümüzdeki günlerde Türkiye'yi ziyaret etmesi de gündeme geldi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu ile Meşal'in Konya'da gerçekleştirdikleri ve yaklaşık 4,5 saat süren görüşmede, Filistin, Kudüs ve Gazze'deki gelişmeler ele alındı.

Görüşmede, Filistin Ulusal Birlik Hükümetinin durumu, Kudüs'te yaşanan son gelişmeler ve atılacak adımlar ile Gazze'ye yapılacak insani yardım konularında kapsamlı ve geniş değerlendirmeler yapıldığı öğrenildi.

"Gayet faydalı" geçtiği ifade edilen görüşmelerde, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın da önümüzdeki günlerde Türkiye'yi ziyaret etmesi gündeme geldiği bildirildi.

Cizre'deki gerginlik

Bu arada Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya temasları sırasında İçişleri Bakanı Efkan Ala ile telefon görüşmesi yaparak, Şırnak'ın Cizre ilçesinde 2 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin yaralandığı olaylara ilişkin bilgi aldı. Davutoğlu'na bölgedeki gelişmelere ilişkin düzenli bilgi sunulduğu öğrenildi.

Başbakan Davutoğlu'nun programında yer alan Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyaretleri ise iptal edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu, Meşal ile görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN