Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkes hesap verecek

Başbakan Davutoğlu: Yükselen Türkiye'nin önünü kesmek isteyen herkes hesap verecek. Tek tek gelmeyin, topunuz birlikte gelin. Bir an milletin emanetini korumak için tereddüt edersek; Allah can emanetini bizden alsın

Giriş Tarihi: 28.12.2014
Herkes hesap verecek
Başbakan Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya'da partisinin 5'inci Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Başbakan Davutoğlu Konya Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongrede Paralel Yapı ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

HERKES HESAP VERECEK:

(AK Partililerin Fethullah Gülen'e yönelik 'O hain gelecek hesap verecek' sloganları üzerine) Yükselen Türkiye'nin önünü kesmek isteyen herkes hesap verecek. Milletten almadığı iradeyi kapalı kapılar ardından almaya çalışanlar hesap verecek. (Vur vur inlesin hainler dinlesin sloganı üzerine) Dinlediler, dinleyecekler. Daha MİT Müsteşarı'na yönelik operasyon başlatanlar, MİT TIR'larına operasyon yapanlar, Dışişleri'ni dinleyenler, bu hainler var ya... Dışarıdan gelen telkinlerle içerideki işbirliği ile AK Parti sendelesin, Türkiye tökezlesin diyenlere karşı millet sahip çıktığını gösterdi.

KORKARSAK ALAH CAN EMANETİNİ BİZDEN ALSIN:

Tek tek gelmeyin topunuz birlikte gelin. Bir an milletin emanetini korumak için tereddüt edersek; Allah can emanetini bizden alsın. Kim kimin yanında işbirliği yaparsa yapsın milli iradeyi egemen kılacağız. Bakın 12 Eylül'de Kudüs'e sahip çıkıldığı için 12 Eylül darbesini yaptılar. Aynı şey için 'one minute' dediğimiz için 'Kudüs davamız' dedik diye darbe girişiminde bulundular. Haziran seçimlerinde yüzde 80'i aşmaya hazır mısınız? Bu hainlere ders vermeye hazır mısın Konya? Nasıl 12 Eylül, 27 Mayıs, tek parti dönemi, 28 Şubat'a direndiysen bu darbecilere karşı milli irade ayakta tutmaya var mısın? Yeter söz de karar da sadece milletindir diye haykırmaya var mısınız? AK Parti mayası tutmuştur bu bayrak yere düşmeyecek.

ŞİŞLİ'DEN YÜKLENDİ:

Şimdi biz böyle bayramlar yaparken CHP'ye bakalım mı? Eski belediye başkanı, yeni seçilenin elinden kağıt almış. Seçimi kazansa bile Sarıgül'ün oğluna istifa edip koltuğu vereceğine dair. CHP bunu öğrenemeyecek; halk oyu ne demek öğrenemeyecek. İlk ders; Şişli, Şişlililer'indir. Bir takım oyunlarla bu değişmez. Sizin oyunuza rağmen kağıt verilmiş ise belediye başkanı olursa oğluna bırakılacak denildiyse saltanattan ne farkı var. Milli iradeye saygısızlık değil mi? Şişlililer hesap sorması lazım. Kılıçdaroğlu hesap vermesi lazım. Şişli'yi yönetemeyen Kılıçdaroğlu, nasıl Türkiye'yi yönetecek. Daha Şişli'de demokrasi yok. CHP iktidara gelse ilk işi millete vurmak olacak. Her türlü kumpasın olduğu örnek var ortada. CHP'ye millet iktidar vermez ama dört gün verseler Türkiye Şişli'ye döner.

KARAYALÇIN ELEŞTİRİSİ:
Şişli, Kadıköy, Beşiktaş'taki vatandaşlara sesleniyorum; İstanbul'da il başkanı yoktu da Ankara belediye başkanını İstanbul'a il başkanı yaptılar. Dava misyonu yok, günü idare etmek istiyorlar. Biz görevi aldığımız andan itibaren tek rüya gördük o da kalkınmış Türkiye ideali. Şimdi bir takım pazarlıklar başladı. CHP'li vekil, 'Paralel çete ile işbirliği yaptık' dedi. Bir takım oyunlara gireceğine ne işbirliği yaptılar bunu açıklasınlar. Türkiye'de masum insanı mağdur hale getiren çete ile işbirliği yapanları millet cezalandıracak. Millet oynanan oyunu görmüştür.

HAMAS SİYASİ BÜRO ŞEFİ MEŞAL :

Güçlü Türkiye, güçlü Filistin demektir


Kongrenin sürpriz konuğu HAMAS Siyasi Büro Şefi Halid Meşal oldu. Meşal'i, Türk bayraklarının yanı sıra Filistin, Suriye ve Mısır bayrakları ile karşılayan AK Partililer sık sık, "Kahrolsun İsrail", "HAMAS sana canım feda" ve "Mücahid Meşal" sloganları attı. Konrede "Allah-u Ekber, hepinizi Allah mübarek eylesin" diyerek başladığı konuşmasında Meşal şunları söyledi: "Müslümanların ilk kıblesi Kudüs 1980'de İsrail tarafından başkent ilan edildiğinde Konya halkı Kudüs'ü müdafaa etmek için yollara çıkmıştı. Gazze'deki ambargonun kaldırılması için bu mübarek ülkenin 9 ferdi şehit oldu. Güçlü bir Türkiye, güçlü bir Kudüs, güçlü Filistin demektir. Demokratik, istikrarlı ve kalkınmış Türkiye bütün Müslümanlar için güç kaynağıdır. Yüzyıllar boyu nasıl Filistin'i, Aksa'yı koruduysanız gelecekte de inşallah Kudüs'ü kurtaracağız." Kongrenin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Halid Meşal ile Meram semtindeki evine geçti ve bir süre görüştü. Görüşmede Kudüs'te yaşanan gelişmeler ve Gazze'ye yardım konusunun gündeme geldiği ifade edildi. Önümüzdeki günlerde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın da Türkiye'ye gelmesinin gündemde olduğu belirtildi.

'ERBAKAN HOCAMIZA SELAM EDİYORUZ'

Son 1 hafta içinde 4 başkenti ziyaret ettim Ankara kongresini yaptık. Üsküp'ten Edirne'ye geçtim, İstanbul, Konya, başkentler baş eğmezler, baş verirler ama eğmezler. 1980 yılında İsrail, bizim Kudüs'ümüzü kendi baş şehri ilan ettiğinde Konyalılar Eylül 1980'de sokaklara çıktılar 'onurumuzdur kıblemizdir' dediler. 12 Eylül'ü yapanlar bu mitingi bahane ederek bu mitingi ihtilale gerekçe kıldılar. O mitingde bulunan Necmettin Erbakan hocamızı da tüm yiğitlere de selam ediyoruz. Nasıl Kudüs'e sahip çıkıldığı için Konya mitingini bahane edip 12 Eylül darbesini yaptılar, aynı şekilde 'One minute' dediğimiz için, Kudüs bizim davamız dediğimiz için her türlü darbe girişiminde bulundular. Kim ne derse desin o topraklar, Miraç'a sahne olan topraklar bizim için Konya kadar azizdir, Konya kadar mukaddestir.

DAVUTOĞLU VE MEŞAL MEVLANA TÜRBESİ'Nİ GEZDİ

Başbakan Davutoğlu kongrenin ardından Meşal ile birlikte Mevlana Müzesi'ni ziyaret etti. Burada dua eden ikili daha sonra Başbakanlık otobüsünden Konyalıları selamladı, çocuklara oyuncak dağıttı.

İLK SEÇİM ŞARKISI AYNA'DAN

Konya Kongresi'nde ikinci sürpriz Başbakan Ahmet Davutoğlu adına yazılan ilk seçim şarkısı "Davutoğlu Ahmet Hoca" oldu. Ayna grubundan Erhan Güleryüz'ün seslendirdiği "Kiziroğlu Mustafa Bey" türküsünden uyarlanan şarkının sözlerini Uğur Işılak ile Arter Reklam ajansı yazdı. Kürtçe ve farklı dillerdeki versiyonları hazırlanacak şarkının ilk kıtası şöyle:
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes hesap verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN