Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uçan tabutu Destici kiraladı!

BBP’nin merhum Genel Başkanı ’nun şüpheli helikopter kazası hakkında konuşan Alperen Ocakları eski Genel Başkanı Serkan Tüzün,düşen helikopterin tarafından kiralandığını, Yazıcıoğlu’nun bazı programlarını organize eden Ahmet Demir’in konuyu öğrenir öğrenmez tepki gösterip “uçan tabut” olarak nitelendirdiği helikopterden vazgeçilmesi için çaba sarf ettiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 28.12.2014 10:43 Güncelleme Tarihi: 28.12.2014 11:44
Uçan tabutu Destici kiraladı!
Alperen Ocakları eski Genel Başkanı Serkan Tüzün, BBP'nin merhum Genel Başkanı 'nun şüpheli helikopter kazası ile ilgili bomba açıklamalarda bulundu.

Tüzün, düşen helikopterin tarafından kiralandığını, Yazıcıoğlu'nun bazı programlarını organize eden Ahmet Demir'in konuyu öğrenir öğrenmez tepki gösterip "uçan tabut" olarak nitelendirdiği helikopterden vazgeçilmesi için çaba sarf ettiğini söyledi. Alperen Ocakları eski Genel Başkanı Serkan Tüzün'üm işte o açıklamaları:

Muhsin Yazıcıoğlu'nun görülmemiş fotoğrafları - TIKLAYIN

SUÇ ANI KAMERAYA ALINMIŞ!

Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasının değerlendiren Tüzün şunları söyledi: "Olayı ben Ankara'da olduğum için sonradan öğrendim. Öğrendikten sonra da hemen yola çıktık. Yoldayken olayla ilgili bir çok bilgi kirliliği yaşandı. Helikopterin Yozgat'a düştüğü, Maraş'ta farklı alanlara düştüğü yönünde. Öncelikle Yozgat'a gittik. Vali ve Emniyet müdürlüğü ile görüştük. Bilgi kirliliği ve uygulama yanlışlıkları nedeniyle sağlam sonuçlara ulaşamadık. Sonra Maraş'a geldiğimizde televizyonların gösterdiğinin aksine bir arama çalışması yoktu ve dönemin İçişleri Bakanı Beşir Atalay orada İl Jandarma Komutanı'na sözünü geçirmek anlamında bir acziyet yaşıyordu. Asker ve polisin kendi kafalarına göre hareket etmeleri sonucundaki uyumsuzluk ve bilgi kirliliği sonucunda resmen bir aramama ve kurtarmama, bir kaos ortamı oluşturma faaliyetine dönüştü her şey. Sonuç olarak da 3 gün bulunamadı. Hâlbuki helikopterin düştüğü yer arandığında bulunamayacak, fark edilmeyecek bir yer değil. Bazı arkadaşlarımızın, arama çalışmalarında asker tarafından engellenmeye çalışıldığı yönünde ifadeleri var. Ben de arama çalışmalarına katılmıştım. Böyle bir engelle karşılaşmadım, belki farklı bir alanda arama yaptığımız için. Fakat sonradan ortaya çıkan video kayıtlarında asker tarafından helikopterin önemli parçaların sökülüp yok edildiği durumu var. Hiçbir asker talimatsız bir şekilde bu işi yapmaz. Ama kafa karıştıran bir durum var ki o da; suç işleme anının kamera kaydına alınması."

Yazıcıoğlu'nun kazasında şok görüntüler - TIKLAYIN

Muhsin Yazıcıoğlu'nun son fotoğrafları - TIKLAYIN

HELİKOPTERİ KİRALAYAN İSİM MUSTAFA DESTİCİ!

Helikopter kimin tarafından kiralandığını açıklayan Tüzün olayı şu sözlerle anlattı: "Şahsi kanaatim belki helikopter kendiliğinden düşmüş olabilir, fakat belli karanlık güçlerin bunu fırsat bilip bulunmamasını sağladığı yönünde. Ama bunun yanında helikopterin düşmesi yönünde de şaibeler var. O dönem; Muhsin Yazıcıoğlu'nun programlarını organize eden Ahmet Demir isimli bir ağabeyimiz vardı. O zamanki program için helikopterin ayarlanmasını kendisi sağlayamayınca Mustafa Destici Bey bir firma ile görüşmüş ve mevcut helikopter için anlaşmıştı. Ahmet Demir ağabey bu helikopterden haberdar olunca çok sağlıksız bir araç olduğundan, tek pervaneli bir araç olduğundan neredeyse uçan tabut olduğundan bahsetmiş ve vazgeçilmesini söylemiş fakat süreç içinde araçtan vazgeçilmemiştir. Hatta Ahmet Demir ağabey Muhsin Yazcıoğlu'nu arıyor ve aynı durumu anlatıp binmemesi gerektiğini söylüyor. Bunun üzerine Muhsin başkan Destici'yi arayıp bu durumu ifade ettiğinde, Destici böyle bir söylemin oluşmasının sebebini helikopterin Ahmet Demir ağabey kanalıyla tutulmadığı için ortaya çıktığını söyleyerek geçiştiriyor. Bu durumu ispatlayan Ahmet Demir ağabeyin ifadesi ve Mustafa Destici'nin firmayla anlaştığı sözleşmesinin dökümleri bulunmakta." dedi.

BEN BU SUİKASTIN PARTİ İÇİN BİR AYAĞI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Mustafa Destici'nin neden böyle bir aracı kiraladığı yönünde Devlet Denetleme Kurulu veya başka makamlar tarafından herhangi bir sorgulanma durumu sorusunu yanutlayan Tüzün: "Hayır, bu anlamda bir süreç yok. Çünkü kendisi yaptığı açıklamalarda bunu kabul etmiyor. Kendisinin bilgisinin olmadığı ve o dönemde kendisinin özel kalem müdürü Okan Bey'in bilgisi dahilinde gerçekleştirildiğini söylüyor. Biz Alperen Ocakları olarak, Mustafa Destici'nin kendisine helikopterin 'uçan tabut' olduğu Ahmet Demir tarafından bildirildiği halde neden kiraladığını ve helikopter kiralama noktasında neden ısrarcı olduğunu, bu konu kendisine her sorulduğunda neden kaçamak cevaplar verdiğini merak ediyoruz ve bu soruların cevaplarını bekliyoruz. Ben bu suikastın parti içinde de bir ayağının olduğunu düşünüyorum. Partimize gelip giden, görev yapan çok insan olmuştur. 2006 yılında yaşanan olaylarla partimizin alakalandırılmak istenmesi Muhsin Yazıcıoğlu tarafında bertaraf edilince, bir suikastla bu sonuçlandırılmak istenmiş olabilir. "

Kaynak: Akit

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçan tabutu Destici kiraladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN