Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Provokatörler onların içinde temizlesinler

Yapıcıoğlu’ndan HDP’ye çağrı: Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Olayların arkasında yabancı güçler var. Amaç Türkiye'yi Suriye'ye çevirmek. Müdahale edilmezse 6-7 Ekim olaylarından daha kötüsü yaşanır

Provokatörler onların içinde temizlesinler
Aylardır, bölgede yaşanan PKK ve arasındaki çatışma son Cizre olayları ile iyice gün yüzüne çıktı. Olayların çıkmasının ardından hemen bölgeye giden ve yaşananlara bizzat tanıklık yapan Hüda-Par Genel Başkanı , SABAH'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yapıcıoğlu şunları söyledi:
6-7 EKİM'İN DAHA BETERİ OLUR: Gece saat 03.00'te bazı arkadaşlarımızın evlerine ateş açıldı. Olaylardan 6 saat sonra Vali'nin haberi oluyorsa, 20 saat sonra polis olaylara müdahale ediyorsa burada çok ciddi bir kusur var demek. Müdahale edilmediği için yaralanan partilimiz 9 saat yerde bekletildi. 6-7 Ekim olaylarının ardından zihniyet değişmemiştir. Eğer bu olaylar geçiştirilirse bunların yayılma riski artar. 6-7 Ekim olaylarının daha beterini yaşarız.
PROVOKASYON VAR: Medyanın bizi bir terör örgütünün gençlik yapılanması ile çatışıyormuş gibi göstermesinden rahatsızım. Biz bir siyasi partiyiz. Yaşanan olaylarda bir provokasyonun olduğu çok açık. Diyarbakır'da HDP olayları provoke ediyor, yaptıkları açıklamalarla partimiz hedef gösteriliyor. Bir dönem bizi IŞİD'e bağladılar.
ARINÇ'IN ZİYARETİ RAHATSIZ ETTİ: Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın bizi ziyaret etmesinden rahatsız oldular. Cizre ve bölgede yaşanan olaylar bu rahatsızlığın dışa vurumudur. Biz hiçbir dönem saldırmadık. Saldırılar organize taktik haline geldi.
İÇLERİNDEKİ MİHRAKLARI TEMİZLESİNLER: Biz kendimizden eminiz. Bizim içimize dış mihraklardan sızma yok. Provokatörler onların içinde. Kendi içlerine kim sızdıysa afişe etmeleri gerekiyor. Kobani'den gelenlerin belediyelerde barındırıldığını biliyoruz.
KONSOLOS NE ZAMAN GELSE: Biz kendi adımıza tedirgin değiliz. Türkiye'yi Suriye'ye dönüştürmek isteyen birçok odak var. ABD Adana konsolosu ne zaman bölgeyi ziyaret etse bu olaylar artıyor. 6-7 ekim olaylarından önce Selahattin Demirtaş'ın ABD ziyareti olmuştu. Yine ABD'nin Adana Başkonsolosu ile ekim ayı içerisinde Adana'da bir araya gelmişti. Olaylar bu ziyaretlerin ardından gerçekleşti.

DERNEKTE BÖCEK BULUNDU
HÜDA-PAR'a yakınlığıyla bilinen Mustazaflar Cemiyeti Siirt Şubesi'nde dinleme cihazı bulundu. Mustazaflar Cemiyeti Şube Başkanı Emin Tetik, şube binasında biri başkan odasında ötekisi de oturma salonundaki prizlere yerleştirilmiş cihazları adliye binası önünde basın mensuplarına gösterdikten sonra savcılığa teslim etti. Tetik, böylesi bir sistemin ancak güvenlik güçlerinin imkânları dâhilinde yapılabileceğini belirterek dinleme olayını gerçekleştirenler hakkında şikayetçi oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Provokatörler onların içinde temizlesinler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN