Karanlık odaklara boyun eğmeyeceğiz

Giriş Tarihi: 1.1.2015
Karanlık odaklara boyun eğmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm darbe girişimlerinin 2014'te boşa çıktığını belirtti: Bu hainlerin ipini elinde tutan karanlık odaklara asla boyun eğmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı mesajında 2014 için "Müfessir hadiselerle buruk geçse de, geleceğe ilişkin umutlarımızı artıran bir yıl oldu" dedi. 2014'ün nin yılı olduğu mesajı veren Erdoğan, "Sokak eylemlerinden, çatışmalardan, kandan ve gözyaşından medet umarak ayakta kalmaya çalışan ya da siyaset üretme gayretinde olanlar, demokrasi ve hukuk içinde gereken cevabı mutlaka alacaktır. Biz, bu hainlere aldanmayacağız; bu hainlerin ipini elinde tutan karanlık odaklara asla boyun eğmeyeceğiz. Umudumuzun, heyecanımızın, millet mefkûremizin ve kardeşliğimizin hiç kimse, hiç bir güç tarafından zedelenmesine izin vermeyeceğiz" diye konuştu. Erdoğan şu mesajları verdi:BARIŞ VE DOSTLUĞA VESİLE OLSUN:
Yeni umutlarla, yeni bir yıla hazırlanıyoruz. 2015 yılının, ülkemiz, milletimiz, tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını; barışa, dostluğa, dayanışmaya vesile teşkil etmesini niyaz ediyorum.

ÇÖZÜM YOLUNDA MESAFELER KAT ETİK:
2014, müessif hadiseler nediyle buruk geçse de, umutlarımızı artıran bir yıl oldu. Yıl içinde yaşanan sıkıntıları, acı hadiseleri, elim kazaları, millet olmanın verdiği güçle ve dirayetle, hep birlikte aştık. Sorunlarımızın çözümü yolunda önemli mesafeler kat ettiğimiz bir yıl oldu.


ERDOĞAN'I ETKİLEYEN FİLİSTİNLİ KÜÇÜK KIZ KONUŞTU


DEMOKRASİ DÖNÜM NOKTASI:
Demokrasi tarihimizde çok sevindirici bir dönüm noktası olarak kayıtlara geçti. Tarihimizde ilk kez, hür iradenizle, Cumhurbaşkanını sandıkta belirlediniz. Son derece şeffaf bir şekilde, sandıkta Cumhurbaşkanı belirlendi. Demokrasi ve milli irade çok daha güçlü hale geldi.

DAHA GÜÇLÜ DEMOKRASİ:
Daha güçlü bir demokrasi, milli iradeyle, artık mevcut sorunlarımızı çok daha kararlı şekildeçözecek, istikbalin daha da aydınlık olmasını temin edeceğiz. Tüm gücümüzü ülkemizin kalkınmasına, milletimizin refahına seferber edeceğiz.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 'YILIN FOTOĞRAFI' OYLAMASINA KATILDI


DARBE GİRİŞİMİNE EN GÜZEL CEVAP:
10 Ağustos seçimleri, 2013 yılı sonunda milli iradeye ve demokrasiye yönelik darbe girişimine de en güzel, en esaslı cevabı teşkil etti. Türkiye'de hükümetlerin artık sandık dışında yollarla, milletin iradesinin dışında yöntemlerle görevden uzaklaştırılamayacağını; komploların, kumpasların, tuzakların, ahlak dışı darbe girişimlerinin milletin iradesi karşısında eriyip gideceğini herkes görmüş oldu.

DÜNYANIN SURİYE UMURSAMAZLIĞI:
2014, Suriye ve Irak'ta acıların zirveye çıktığı bir yıl oldu. Dünyanın bütün umursamazlığına, ilgisizliğine rağmen, Suriye ve Irak'ta barışın egemen olması için elimizden geleni yaptık, yapıyoruz. Bu ülkelerden bize sığınan bütün kardeşlerimize de kapılarımızı açıyor, insani, vicdani, üzerimize düşen neyse, hakkıyla yerine getiriyoruz.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAKANLAR KURULU'NU TOPLUYOR


ÇÖZÜMÜN YILI OLDU:
2014 yapılan provokasyonlara, girişimlere rağmen, Çözüm Süreci'nin hedeflediğimiz doğrultuda kararlılıkla ilerlediği bir yıl oldu. Türkiye, Çözüm Süreci'nde, hiç bir tehdide, şantaja boyun eğmeyecek, şımarıklığa müsaade etmeyecektir.

CEVABI ALACAKLAR:
Sokak eylemlerinden, çatışmalardan, kandan ve gözyaşından medet umarak ayakta kalmaya çalışan ya da siyaset üretme gayretinde olanlar, demokrasi ve hukuk içinde gereken cevabı mutlaka alacaktır.

HAİNLER SUSMAYACAK:
2023'e, yani Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yıldönümüne sadece 8 yıl kaldı. Elbette, bizi, ülke olarak, millet olarak, bu kutlu yoldan ayırmak, bu güzel hedeflerden uzaklaştırmak için mücadele edenler de olacaktır. Kimi zaman içimizdeki hainler, kimi zaman yurt dışındaki hasımlar, büyük Türkiye'nin inşa ediliyor olmasından rahatsızlıklarını dile getireceklerdir.

UMUDUMUZU KİMSE ZEDELEYEMEZ:
Biz, bu hainlere aldanmayacağız; bu hainlerin ipini elinde tutan karanlık odaklara asla boyun eğmeyeceğiz. Umudumuzun, heyecanımızın, millet mefkûremizin ve kardeşliğimizin hiç kimse, hiç bir güç tarafından zedelenmesine izin vermeyeceğiz. Demokrasimize, huzurumuza, refahımıza, hiç bir karanlık elin dokunmasına göz yummayacağız.

YASİN BÖRÜ'YÜ UNUTMADI:
2014 yılının en acı kayıplarından biri, kuşkusuz, Kurban Bayramı'nda alçakça saldırılar neticesinde yitirdiğimiz genç kardeşlerimizdi. Başta olmak üzere, bu genç kardeşlerimizi de bugün bir kez daha rahmetle yadediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karanlık odaklara boyun eğmeyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN