Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Işık'tan elektrik kesintilerine tepki

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı , Kocaeli'ndeki enerji kesintilerine sert tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 2.1.2015 17:25
Işık'tan elektrik kesintilerine tepki
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı , Kocaeli'ndeki enerji kesintilerine ilişkin, "Bu kadar perişanlığı hatırlamıyorum. 2002'den beri bu kadar uzun ve sert elektrik kesintisine rastlamadık" değerlendirmesinde bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelinde 30 Aralık Salı gününden beri enerji kesintileriyle ilgili şikayetlerin devam etmesi üzerine valiliğin Gebze ilçesindeki ek hizmet binasında düzenlenen toplantıya Işık'ın yanı sıra Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ile Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) yetkilileri katıldı.

Işık, uzun süreli enerji kesintilerinin kabul edilemeyeceğini belirterek, Marmara Depremi'nde bile bu kadar uzun süreli kesintilerin yaşanmadığını kaydetti.

Halen 24 köye elektrik verilemediğine dikkati çeken Işık , "Bu kadar perişanlığı hatırlamıyorum. 2002'den beri bu kadar uzun ve sert elektrik kesintisine rastlamadık. Daha önce kar yağmıyor muydu? Yaşanan sorun başka gibi, gerekli bakım-onarımlar yapılıyor mu?" ifadesini kullandı.

Işık, enerji kesintilerine acilen son verilmesi gerektiğini, 72 saatlik kesintinin izah edilir yanı bulunmadığına işaret ederek, "Bugün itibarıyla elektriksiz köy kaymayacak, ildeki mülki amirler ve belediye başkanlarıyla koordineli çalışarak bu sorunu çözün" şeklinde talimat verdi.

SEDAŞ yetkilileri de kar yağışı nedeniyle elektrik direklerinin devrildiğini, tellerin koptuğunu, bu nedenle kesintilerin meydana geldiğini savundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işık'tan elektrik kesintilerine tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN