Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lütfi Elvan: Bırakın artık bu kafayı

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan katıldığı bir televizyon programında 3. havalimanı ile ilgili eleştirilere yönelik 'Bıraksınlar bu kafayı artık' dedi.

Giriş Tarihi: 4.1.2015 13:03 Güncelleme Tarihi: 4.1.2015 14:43
Lütfi Elvan: Bırakın artık bu kafayı
Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları cevapladı.

"ALLAH RAZI OLSUN DİYECEKLER"


Bakan Elvan, 3. Havalimanı ile ilgili ''Bataklık'' tepkilerine yönelik, ''Dünyanın her yerinde havalimanları böyle yerlere yapılıyor. Bıraksınlar bu kafayı. Biz Ordu-Giresun Havalimanı gibi denizin üzerine havalimanı yapıyoruz. Bu işe karşı çıkanlar 3. Köprüye'de karşı çıkanlar. Ben yine söylüyorum. Bu havalimanı tamamlandığında bu arkadaşlar 3. Havalimanı ile ilgili ''Allah razı olsun'' diyecekler.'' dedi.

''BATAKLIK MALİYETİ BİZİ İLGİLENDİRMİYOR''


Bakan Elvan bataklığın maliyetleri arttığı yönündeki eleştirilere ise, böyle bir durumun kendilerini bağlamadığını sorumluluğun ve yükümlülüğün tamamen firmalara ait olduğunu belirtti.


"3. KÖPRÜ DÜNYANIN EN BÜYÜK ASMA KÖPRÜSÜ OLACAK"

3. Köprü ile Kuzey Marmara Otoyolu'nun bu yıl içerisinde açılacağını da sözlerine ekleyen Bakan Elvan, çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Bakan Elvan 3. Köprü'nün özellikleri itibariyle dünyanın en büyük asma köprüsü olacağını da vurguladı.Elvan, ''Orman kıyımı yapılıyor'' çıkışlarına yönelik ise, ''Evet belli alanlarda ormanlardan fedakarlık ediyoruz ama bu defakarlığın 10 katı ağaçlandırma yapıyoruz.'' dedi.


"İSTANBUL-ANKARA 1 SAAT 15 DAKİKAYA İNECEK"

Bakan Elvan, Ankara-İstanbul hızlı treni ile ilgili ise, çalışmaların tamalanması ile birikte Yüksek Hızlı Tren sayesinde Ankara- İstanbul arasının 1 saat 15 dakikaya indirileceğini de aktardı.


ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ İÇİN DEMİRYOLU TALİMATI

Bakan Elvan konuşmasının sonuna doğru kendisine çok sayıda soru gelen bir konu ile ilgili de Tekirdağ Kınalı'dan Çanakkale Boğaz'ına kadar inen bir yol yapılacağını bu yolun Çanakkale Köprüsü'nü geçtikten sonra Balıkesir otoyoluna bağlanacağını söyledi. Elvan, Çanakkale Köprüsü üzerinde mevcut projede demiryolu olmadığını ama kendisinin bir talimat verdiğini ve demiryolu projesi ile ilgili bu yönde çalışmaların da devam ettiğini söyledi.


"YABANCILAR FİRMALAR DA İLGİLENİYOR"

Elvan bu sayede tren yolu ile İstanbul'a uğramadan Tekirdağ üzerinden yurtdışına çıkılabileceğini de söyledi. Bakan Elvan söz konusu proje ile ilgili yabancı firmaların da ilgilendiğini ifade etti.


"KANALİSTANBUL'UN YOL HARİTASI BELİRLENECEK"

Bakan Elvan, Kanalİstanbul projesi ile ilgili ise çalışmaların sürdüğünü ve önümüzdeki günlerde bir yol haritasının çıkartılacağını söyledi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lütfi Elvan: Bırakın artık bu kafayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN