Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu Davos'a gidiyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 22-23-24 Ocak tarihlerinde Davos'ta Dünya Ekonomik Forumu'na katılacak.

Giriş Tarihi: 5.1.2015 14:03 Güncelleme Tarihi: 5.1.2015 15:05
Başbakan Ahmet Davutoğlu Davos'a gidiyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'na katılacak. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu, Dünya Ekonomik Forumu'na katılmak üzere, 22 Ocak'ta İsviçre'nin Davos kentine gitmeyi planlıyor.

Başbakan Davutoğlu'nun, 24 Ocak'ta, zirve kapsamında düzenlenecek özel bir oturumda, tek konuşmacı olarak katılımcılara hitap etmesi bekleniyor. Yetkililer, Davutoğlu'nun, söz konusu zirveye G20 Dönem Başkanı sıfatıyla katılacağı ifade edildi. Başbakan Davutoğlu'nun, ayrıca 11-12 Ocak'ta Almanya, 19-20 ve 21 Ocak'ta da İngiltere'ye ziyarette bulunmayı planladığı, bu ülkelere ziyaret programının henüz netleşmediği öğrenildi.

ERDOĞAN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ocak 2009'da İsrail Başbakan Şimon Peres ile birlikte katıldıkları "Gazze Orta Doğu'da Barış Modeli'' oturumunda, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in eleştirilerini yanıtlarken panel yöneticisinin konuşmasını kesmesi üzerine tepki göstermişti.

'DAVOS'A KATILMAM DEMİŞTİ'

Toplantı moderatörüne "one minute" diyerek tepki gösteren Erdoğan, ayağa kalkmış ve "Davos'a da bir daha katılmam" diyerek toplantıyı terk etmişti. O tarihten bu yana geçen 6 yıllık süre zarfında Türkiye başbakanlık seviyesinde Davos'ta temsil edilmedi.

İŞTE ERDOĞAN'IN O DAVOS ÇIKIŞI - TIKLA İZLE
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Ahmet Davutoğlu Davos'a gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN