Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte Davutoğlu'nun yeni 12 kişilik A Takımı

AK Parti'de Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay'ın başkanlığındaki 12 kişilik ekip il il seçmen raporu hazırlayacak.

Giriş Tarihi: 5.1.2015 10:49 Güncelleme Tarihi: 5.1.2015 11:42
İşte Davutoğlu'nun yeni 12 kişilik A Takımı
Ekip Başbakan'a her hafta bir rapor sunacak, yeni stratejiler üzerinde çalışacak. Şubat ayında il kongrelerinin tamamlanmasının ardından mart ayında Meclis'in tatile girmesiyle birlikte Başbakan Davutoğlu, meydanlara inecek.

AK Parti, yeni yılla birlikte seçim çalışmalarına hız verdi. Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay başkanlığındaki 12 kişilik ekip, seçim stratejisi için mesaiye başladı. Tek tek illerin fotoğrafı çekilecek, Davutoğlu'na her hafta rapor sunulacak. Şubat ayında il kongrelerinin tamamlanmasının ardından mart ayında Meclis'in tatile girmesiyle birlikte , meydanlara inecek. AK Parti kadroları 2015 genel seçimleri için hummalı bir şekilde çalışıyor. Sabah'te yer alan habere göre seçim stratejisini belirleyen AK Parti'de, hedef başkanlık sistemini getirecek anayasal çoğunluğa ulaşmak. Strateji ekibinin başında geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen yerel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimini yöneten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay yer alıyor. Ekip diğer seçimlerde olduğu gibi il il seçmen profili çıkaracak.

AK Parti'nin zayıf olduğu illerde seçmenin gönlünü kazanabilmek için yeni taktikler denenecek. Muhalefet partilerinin seçim çalışmaları da AK Parti strateji ekibinin kapsama alanında olacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yapacağı mitingler izlenecek, muhalefet liderlerinin meydanlardaki nabzı tutulacak. Strateji ekibi, Başbakan Davutoğlu'na "mitingde şu konulara yer veriyorsunuz onun dozunu biraz artıralım, şunu biraz artıralım. Şu konulara yeniden etkili şekilde değinelim" gibi taktikler verecek. Seçim kampanyasında aksayan yönler de yine an be an Davutoğlu'na her hafta rapor halinde sunulacak. Yine strateji ekibi seçim şarkılarının vatandaş üzerinde etkisini not edecek. İlçe ve belde kongrelerini tamamlayan AK Parti şubat ayında ise il kongrelerini tamamlayacak. Meclis'in ise mart başında seçim için tatile girmesi bekleniyor. Mart ayından itibaren havaların da ısınmasıyla Başbakan Ahmet Davutoğlu meydanlara inecek. 81 ile gitmeyi hedefleyen Davutoğlu, öncelikli olarak yeni anayasa için vatandaştan oy isteyecek.

EDA IŞIK

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU BAKANLARLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Davutoğlu'nun yeni 12 kişilik A Takımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN