4 anket şirketine göre AK Parti'nin oy oranı

Giriş Tarihi: 6.1.2015 10:16 Güncelleme Tarihi: 6.1.2015 16:36
4 anket şirketine göre AK Parti'nin oy oranı
AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, 17 ve 25 Aralık'ın hükümete yönelik darbe girişimi olduğunu söylerken son anket sonuçlarını paylaştı.

AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, AK Parti'nin oy oranının yüzde 48 olduğunu söyledi. Dört ayrı kamuoyu şirketiyle çalıştıklarını ve aylık olarak ülke gündemine ilişkin de kamuoyunun eğilimini tespit etmeye çalıştıklarını anlatan Atalay, Meclis'te Yüce Divan kararı çıksa bile bunun oy oranlarını etkilemeyeceğini ileri sürdü.
Beşir Atalay, Habertürk Ankara temsilcisi Veyis Ateş'in sorularını cevapladı. "17 ve 25 Aralık soruşturmaları "paralel yapınının" hükümetimize ve partimize darbesi ve ihanetidir" diye konuşan Atalay, yurt dışında Türkiye'ye yönelik tüm eleştirilerin ve iddiaların kaynağının da cemaat olduğunu ileri sürdü. Atalay canlı yayında şunları söyledi;

"CEMAAT VE MUHALEFET İŞBİRLİĞİ"

Bizim kitlemizin tabii ki yolsuzluk konusunda ne kadar hassas olduğunu biliyoruz. Biz büyük bir siyasi hareketiz. Bir yandan hareketimiz büyüyecek, bir taraftan da eğer isbatlanırsa bu tür olayların üzerine gidilecektir. "Paralel yapı" ile ilgili büyük bir uyanış oldu Türkiye'de. Sırf AK Parti'ye karşı olduğu için muhalefetin işbirliği yapması, milletçe anlaşılmıştır.

Bu süreç devletin bütün kurumları tarafından ele alınan bir konu olmuştur. Yolsuzluk soruşturması da bunun içerisindedir.

AK PARTİ'NİN OY ORANI

Bizim bu olaylar olduktan sonra iki seçim yapıldı. Bunu görmek lazım. Bizim araştırmalarımız var. Bu konuda çok dirayetli, kararlı tutumuyla bizim kendi tabanımız ve milletimiz bize inandı güvendi. Bu siyasi bir darbedir, komplodur. Bu istikrarın bozulmasını istemediler. Türkiye bu 12 yılda çok büyüdü. Ülkenin her köşesi yatırımlarla dolu.

Elimizde kamuoyu yoklamaları var son yoklamada halkın desteği yüzde 48'dir. Aylık gündemde tüm konuları soruyoruz. Şu anda aralak araştırması yaptık. 2014 yılının da araştırması da var ANAR ve Pollmark'ın. Bunların sunumunu yapacaklar.

Dört araştırma şirketiyle çalışıyoruz ve onlar dönüşümlü olarak yapıyorlar. Şu anda bir hayli yoğun çalışıyorlar. İl genelinde çalışmalarımız var. Bizim yüzde 50 bandındaki oy oranımız devam eder. Trendi bozan şeyler yok. Biz bunu görüyoruz. Soruşturma komisyonunun kararının şu veya bu olması çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum.

SEÇİM BARAJI

Seçim barajı konusunda hükümetimizin bir çalışması yoktur. Bu konunun böyle bilinmesi gerekiyor.

SEÇİM ŞARKISI

Seçim şarkısı konusundaki çalışmalarımız sürüyor. Şu anda elimizde çalışmalar var. Seçime yönelik şarkılar, reklamlar. Sayın Başbakan'a Konya'da bir sürpriz yapılmış. Daha önce o şarkıyı da dinlememiştim.

Kurumsal kimlik yenilemesiyle meşgülüz. Yeni genel başkanımızın bu kurumsal yapıyla bütünleşmesi gerekiyor. Çok iyi bir seçim beyannamesi üzerinde çalışıyoruz. Flaş başlıklar var tabii ki ama bunları seçim döneminde açıklayacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 anket şirketine göre AK Parti'nin oy oranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN