Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'ın Demirel'e ziyaretindeki ilginç ayrıntı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e dün yaptığı sürpriz ziyarette önemli bir ayrıntı dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 6.1.2015 15:23
Erdoğan'ın Demirel'e ziyaretindeki ilginç ayrıntı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e dün sağlık sorunlarından dolayı geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak, kardeşi Hacı Ali Demirel'in vefatı nedeniyle taziyelerini iletti. Erdoğan'ı Güniz Sokak'taki evinin giriş katında karşılayan ve ağırlayan siyaset duayeni Demirel'in, bir süredir devam eden rahatsızlığına rağmen masasının üstündeki kitapların yoğunluğu ise gözlerden kaçmadı.

Siyasi kulislere göre, bu kitaplar arasında en dikkat çekeni ANKA Haber Ajansı Genel Müdürü Veli Özdemir tarafından derlenen ve ANKA Yayınları tarafından yayımlanan "Darbe Tutanakları"ydı.

"BUGÜNKÜ ÇAMAŞIRI DÜNKÜ GÜNEŞLE KURUTAMAZSIN"

Kulislerde, "Demirel'in siyasette mesaj vermedeki ustalığını bir kez daha gösterdiği" yorumları yapıldı.

"Darbe Tutanakları" serisinin birinci kitabı Demirel'in TBMM Darbe Komisyonu'na verdiği ifadeleri içeriyor. "Süleyman Demirel-Bugünkü çamaşırı dünkü güneşle kurutamazsınız" başlığıyla kitaplaştırılan tutanaklarda, Demirel'in "Darbe bir devlet meselesidir. Çok komplike bir meseledir. Nerede oluyorsa, hangi yerde oluyorsa, olduğu yerde bir devlet problemi vardır", "Birinci mesele halktın sıkıntılarının çözümünü olağanüstü birtakım reçetelerde, olağanüstü birtakım kurallarda, olağanüstü yönetim şekillerinde değil, kendi hür iradesiyle seçtiği iradelerden memnun değilse, bekleyecek, yani o iradenin değişme zamanı gelinceye kadar bekleyecek" şeklindeki değerlendirmeleri yer alıyor.

Darbe Tutunakları'nın ikinci kitabında ise eski Genelkurmay Başkanları emekli Orgeneraller İsmail Hakkı Karadayı, Hilmi Özkök ve Yaşar Büyükanıt'ın komisyona verdiği ifadeleri içeriyor. Serinin 3'ünsünde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Tansu Çiller, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, eski Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan ile eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın değerlendirmeleri yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ın Demirel'e ziyaretindeki ilginç ayrıntı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN