Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önyargılara dayanan hatalı yaklaşımlar var

Giriş Tarihi: 6.1.2015
Önyargılara dayanan hatalı yaklaşımlar var
Büyükelçiler Konferansı'nın 7.ncisi Ankara'da "Yeni Türkiye - Dış Politikada Süreklilik ve Değişim" temasıyla toplandı. Konferansta, açılış konuşması yapan Çavuşoğlu, davetli yaklaşık 230 büyükelçinin program kapsamında Çanakkale'yi ziyaret edeceğini hatırlatarak, "Çanakkale'de yerel makamlarımız ve Çanakkale halkıyla sohbet ederken bir yandan da 'ndan günümüze alınacak dersler üzerinde bir kez daha düşünme fırsatı bulacağız" dedi. Çavuşoğlu, şunları kaydetti:
AB'DE ÖNYARGILI BİR YAKLAŞIM VAR: Avrupalı dostlarımızın üyelik konusunda önyargılara dayanan hatalı yaklaşımlar içinde olduğunu ve bazı haksız uygulamalara yol açtığını görüyoruz. Bu dar görüşlü yaklaşımlara karşı çıkarken, kamuoyumuzun AB üyelik sürecine dair heyecanının yeniden kazanmasına yardımcı olabilecek adımlar üzerinde de duruyoruz
UÇUŞA YASAK BÖLGE İLAN EDİLMELİ: Demokrasi, özgürlük ve insan hakları taleplerinin artık evrensel talepler haline geldiğinin en açık örneğini Suriye oluşturuyor. Ne acıdır ki Suriye'deki sorunun çözümü için anlamlı bir adım atmakta aciz kalan uluslararası toplum, sorumluluk üstlenmekte de isteksiz davranıyor. Ülke olarak yaptığımız 5 milyar dolarlık harcama için uluslararası toplumun katkısı 250 milyon dolar gibi sembolik bir rakamla sınırlı kalmıştır. Türkiye'nin, Suriye'den yeni bir göç akınıyla karşı karşıya kalmaması için sınıra yakın alanlarda güvenli bölgeler ve uçuşa yasak alanlar ilan edilmesi gerekiyor.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NDAN AB'YE MEKTUP CEVABI - TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önyargılara dayanan hatalı yaklaşımlar var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN