Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Önyargıyla hareket edenler kaybetti'

Giriş Tarihi: 6.1.2015
'Önyargıyla hareket edenler kaybetti'
Başbakan Yardımcısı , Meclis Soruşturma Komisyonu'nun kararını değerlendirirken "Önyargıyla hareket edenler kaybetti" dedi. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalar yapan Arınç şunları söyledi:
GEREKÇEYİ BEKLEYİN: Bugünkü karar, ara karardır. Henüz gerekçesi yazılmamıştır. Yani 9 üyenin niçin bu yönde oy kullandığını, ancak gerekçeli karar yazıldıktan sonra görebiliriz.
SAYGI DUYULMALI: Yapılacak tek şey, komisyonun kararına saygı duymaktır. Genel Kurul'un kararına ne olursa olsun saygı duymaktır. Komisyon adeta AYM gibi çalışan bir komisyondur. Komisyon da şahit dinlemiş, bilirkişi incelemesi yapmıştır. Dolayısıyla meclis siyasi bir komisyon kurup bunu çalıştırmadı. Hukuki bir Komisyon kurarak çalıştırdı.
HÜKÜMETİ YIPRATMAK İÇİN: Bugün bir süreç tamamlandı, kesin süreç değil. Olayın politik olduğunu biliyoruz. AK Parti hükümeti yıpratılmak isteniyor. Meclis Soruşturma Komisyonu adli, yargısal bir soruşturma yapar. Genel Kurul'da her bir bakan için gizli oylama yapılacak. Kimse 'komisyonun kararı önceden hazırlanmıştı' demesin. Önyargıyla hareket edenler kaybetmişlerdir. Bu konu özellikle mahşeri vicdan dediğimiz, kamuoyu duyarlılığı karşısında iflas etmiş bir görüntüdür. Yolsuzluğu hükümetimize yamamaya çalışmışlar, ama bunların halkımız üzerinde bir sinek ısırığı kadar etkisi olmamıştır. Biz yolsuzlukla mücadeleyi varoluş sebebi olarak biliyoruz.
BURASI DA MAHKEME: Adli süreci hiç kimse görmezlikten gelmesin. Mahkemelerden kaçılmış değil. Burası da bir mahkemedir.
DEZENFORMASYONA DİKKAT: Bugünlerde bir dezenformasyona çok büyük gayret gösteriliyor. Sayın Başbakanımız, Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Bakanlarla ilgili bir senaryo ısrarla gündeme getiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Önyargıyla hareket edenler kaybetti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN