Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sapık yazıya bir tepki de Latif Erdoğan’dan

Zaman yazarı Ali Ünal’ın Fethullah Gülen’i peygamberler gibi hatasız olduğunu ima eden, Gülen hareketinin de hatalarının sorgulanmaması gerektiğini söyleyen yazısına bir tepki de Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski Başkanı Latif Erdoğan’dan geldi. Sabah.com.tr’ye konuşan Latif Erdoğan “artık kendilerini bile aldatabilecek psikolojik bir zaaf girdabına düştüler” dedi.

Giriş Tarihi: 6.1.2015 12:37
Sapık yazıya bir tepki de Latif Erdoğan’dan
İŞTE LATİF ERDOĞAN'IN SABAH.COM.TR'YE YAPTIĞI AÇIKLAMADAN BAZI BAŞLIKLAR

ZERRE KADAR KUR'AN'DAN NASİBİNİ ALSAYDI BU ATIFTA BULUNMAZDI

Bir topluluğa hatasızlık atfeden kişi, eğer zerre kadar Kur'an ilminden nasibi olsaydı böylesi saçma bir atıfta bulunamazdı. Kur'an yüzlerce ayette, kendisine yazık eden topluluklardan ve onların kötü akıbetlerinden bahseder. Geçmişte topluca cezalandırıldığı bildirilen kavimler, hak ve hakikate karşı direnişlerinin; ve bu direnişlerini haklı zemine oturtarak idealleştirmek isteyişlerinin cezasını görmüşler ve elan da görmektedirler.

KENDİLERİNİ BİLE ALDATACAK ZAAF İÇİNE DÜŞTÜLER

Belli bir topluluğa velayet izafesi ise, şeytanın sağdan gelerek yaptığı aldatmaların en sinsisi ve netice itibariyle en korkuncudur. Çünkü böyle bir topluluk, kendini bile aldatabilecek bir psikolojik zaaf girdabına düşmüştür. Yahudilerin, bize cehennem azabı ancak sayılı günlerde dokunur, düşünceleri işte böylesi bir zaafa düşüş göstergesidir. Çünkü onlar, kendilerini haşa Allah'ın çocukları ve sevgilileri olarak görmekteydiler. Araf Suresi 96-100 ayetlerini okuyanlar, kendilerini emniyette gören toplulukların kazanma kuşağında nasıl kaybettiklerinin resmini çok net görürler.



NEREYE SAVRULDUKLARINI İYİ DÜŞÜNSÜNLER


Peygamber Efendimiz: Aldatan bizden değildir, buyurur. Sırf kısır beklentileri uğruna bir cemaati ham tesellilerle aldatanlar, boş kuruntulara salanlar, Ümmet-i Muhammed halesinden çıkarak nerelere savrulduklarını iyi düşünsünler. Zaten kendilerini cemaat kibri mahvetti; hiç olmazsa tarihe daha büyük enkazlar miras bırakmasınlar.. Bu kişi bir de meal yazmış ( gerçi o meali de nasıl yazdığını biliyorum); keşke meal yazacağına Kuran'ı biraz doğru okusaymış...

YAZININ SUFLÖRÜ KAİNAT İMAMI!

Cemaatin liderine masumluk ya da masunluk izafe gayretkeşliği ise, onda eski bir Şii olarak, nasıl bu kültürünün iliklerine kadar işlediğinin göstergesidir. Ne kadar Sünni görünmeye çalışsa da bir türlü beceremiyor.. Yazısının bütününe hakim bu zihni yaklaşımın Sünni prensiplerle uzaktan- yakından hiçbir alakası yoktur. Ayrıca söz konusu yazının suflörünün de, masumlaştırılmaya çalışılan Kainat İmamından başkası olmadığını da daha önceki müşahedelerimin delaletiyle gayet rahat söyleyebilirim.

ARTIK BUNDAN SONRA NE YAZSA OKUMAM!

Dostlarımın ısrarı üzerine bu yazısını maalesef okudum. Bundan sonra ne yazarsa yazsın okumayacağımı da bu vesile ile duyururum. Sizlere de vaktinizi israf etmemenizi hatırlatırım..

Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sapık yazıya bir tepki de Latif Erdoğan’dan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN