Zaman muhabirine tokat gibi cevap

Her fırsatta Türkiye'yi şikayet eden Zaman muhabiri, ABD Dışişleri Sözcüsü Jen Psaki'den bu sefer umduğu cevabı alamadı.

Giriş Tarihi: 6.1.2015 15:54 Güncelleme Tarihi: 6.1.2015 15:55
Zaman muhabirine tokat gibi cevap
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, günlük basın toplantısında Zaman gazetesi muhabirinin, 4 eski bakanın yolsuzluk ve rüşvet iddialarını araştıran Meclis Soruşturma Komisyonu'ndan Yüce Divan'a 'hayır' oyu çıkması ile ilgili soruyu yanıtladı.

"TÜRKİYE'NİN İÇ İŞLERİ"

Sözcü Psaki, Yüce Divan'a gönderilmeme kararını "Türkiye'nin iç işleri" olarak değerlendirdi. "Bu Türkiye'nin iç işleri. Bu konuda değerlendirme yapmayacağım" dedi.

UMDUĞUNU BULAMADI

ABD'li Dışişleri sözcülerinin günlük brifingleri dışişleri muhabirlerini bilgilendirme amaçlı yapılıyor. Sözcünün söyledikleri Amerikan basınında haber bile olmuyor. Ancak Türk medyasında sözcünün Türkiye'yi eleştiren her sözü manşetlere çıkarılıyor. Türkiye'deki her iç meseleyi Amerikan Dışişleri'ne şikayet eden Zaman muhabiri sonunda hakettiği cevabı aldı. Sözcü Psaki, Yüce Divan sorusuna "Bu Türkiye'nin iç işleri. Bu konuda değerlendirme yapmam" diyerek Zaman muhabirini susturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman muhabirine tokat gibi cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN