Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan bulundu, arama giden partililer kayboldu

Tunceli'de 24 saat haber alamadıkları başkanları aramaya çıkan partililerden haber alınamıyor.

Giriş Tarihi: 9.1.2015 10:15 Güncelleme Tarihi: 9.1.2015 16:17
Başkan bulundu, arama giden partililer kayboldu
Tunceli İl Başkanı 'den, önceki gün merkeze bağlı Sin Köyü'ne gitmek için kent merkezinden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınmadı. Yolu kardan kapalı olan köyde elektriklerin de kesik olması nedeniyle Zeytin'e 24 saattir ulaşamayan partililer, dün gece köye gitmek için yola çıktı. Ancak partililerden de bugün haber alınamadı.

CHP Tunceli İl Başkanı Hüseyin Zeytin, önceki gün merkeze 35 kilometre mesafede bulunan kardan yolu kapalı olan ve elektriğin kesik olduğu kendi köyü olan Sin Köyü'ne gitmek üzere kentten ayrıldı. CHP'liler İl Başkanı Zeytin'le irtibat kuramayıp, köye de ulaşamayınca, durumu Valilik ve İl Özel İdaresi'ne bildirip, köy yolunun açılmasını istedi. Dün gece yarısına kadar köy yolunun açılmaması üzerine CHP'liler, Hüseyin Zeytin'e ulaşmak için Sin Köyü'ne gitmeye karar verdi.

CHP'LİLER ARAMAYA ÇIKTI

CHP Tunceli İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Kılıçoğlu, dün gece partinin İl Gençlik Kolları üyesi 10 kişiyle birlikte Sin Köyü'ne gitmek için araç ve küreklerle eksi 15 dereceye varan soğuk hava ve yer yer 1 metreyi bulan karda yola çıktı. Yanlarında gazetecilerle yola çıkan CHP'liler, Geyiksu Köyü'ne kadar araçlarla gitti. Sin Köyü'ne 5 kilometre mesafeye kadar araçlarla giden partililer, bölgede 1 metreyi aşan karda bir süre küreklerle yol açmaya çalıştı. Yoğun tipi nedeniyle kürekle çalışmaya son veren partililer daha sonra yaya olarak gitmeye karar verdi.

YETKİLİLER BİZİ DİNLEMEDİ

CHP İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Kılıçoğlu, köye yaya olarak gitmeden önce yaptığı açıklamada, "Bu bölgede 4,5 gündür birçok köy yolu kapalı ve bölgedeki hiçbir köye elektrik verilmiyor. Tam bir sorumsuzluk örneği var. Köy yolunun açılması için yetkililer ile defalarca görüştük ama bizi hiç dinlemediler. İl başkanımızın durumu nedir? Hayati durumu var mı yok mu endişelerimizi gidermek için köye gidiyoruz. Biz köye yaya olarak ulaşmaya çalışacağız" dedi. CHP'liler daha sonra gazetecilerden ayrılarak Sin Köyü'ne doğru yaya olarak yola çıktı.

ARAMA EKİBİNDEN HABER YOK

Dün gece yarısı köye giden CHP'lilerle bir süre sonra irtibat kesildi. Grubun köye ulaşıp ulaşmadığı konusunda henüz bilgi alınamazken, kendilerine cep telefonları ile ulaşılamadı. CHP İl Başkanı Hüseyin Zeytin ile onu aramaya giden İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Kılıçoğlu'nun da aralarında bulunduğu 10 kişilik gruptan haber alınamaması üzerine Tunceli İl Özel İdaresi, köy yolunun açılması için bölgeye ekip gönderdi.
Yoğun kar yağışının etkili olduğu Tunceli'de 150 köye 5 gündür elektrik verilemediği belirtildi.

BAŞKAN BULUNDU

Tunceli'de kar yağışı nedeniyle köyde mahsur kalan CHP İl Başkanı Hüseyin Zeytin'e ulaşıldı. Zeytin'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Tunceli merkeze bağlı Geyiksuyu köyü Sin mezrasına giden CHP İl Başkanı Hüseyin Zeytin, yoğun kar yağışı nedeniyle mezrada mahsur kaldı. Tunceli İl Özel İdaresi'ne bağlı ekiplerin yolları açmasının ardından İl Başkanı Hüseyin Zeytin'e ulaşıldı. Zeytin'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan bulundu, arama giden partililer kayboldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN