Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bombacısının kimliği belli ama örgütü değil

’te Turizm Şube Müdürlüğü’ne lı saldırıyı düzenleyen hamile kadının Dağıstanlı Diana Ramazova olduğu belirlendi.

Giriş Tarihi: 9.1.2015 10:12
Sultanahmet bombacısının kimliği belli ama örgütü değil
'te polis karakoluna yapılan bombalı saldırı günlerdir aydınlatılamadı. İntihar bombacısı kadının isminin dün Diana Ramazova olduğu açıklandı. Saldırganın El Kaide ve IŞİD ile bağlantılı olabileceği ise yeni bir iddia...

CEP TELEFONU İNCELENİYOR

Ramazova'nın Dağıstanlı olduğu, geçen Haziran ayında da Türkiye'ye turist olarak girdiği sanılıyor. Bu tespit akıllara saldırının çok önceden planlanmış olabileceği ihtimalini getirdi. Ramazova'nın bu eylem için mi ülkeye girdiği, bunun için mi 7 aydır Türkiye'de beklediği polisin yanıtını aradığı sorulardan biri.

IŞİD'LE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Ramazova'nın Türkiye'ye Moskova üzerinden İstanbul'a giriş yaptığı ve bir kaç kez Suriye'ye giriş-çıkış yaptığını belirledi. Vahdet gazetesinin iddiasına göre, soruşturmayı yürüten yetkililer, Ramazova'nın intihar eyleminden sonra ele geçirilen cep telefonunda Suriye'de IŞİD bayrağı altındaki ve IŞİD militanları ile çekilmiş fotoğraflarına da ulaştı.

RUSYA'DA DA SORUŞTURMA

Ramazova, 2014'ün haziran ayında İstanbul'a turist olarak gelmiş ve dönmemişti. Rus kaynaklar kadının terör gruplarıyla bağlantılı olduğunu iddia etti. Rusya kadın hakkında daha fazla bilgi için Dağıstan'da soruşturma başlattı. Rusya'dan yayın yapan Kafkaspres sitesinin haberine göre, Ramazova Çeçenistan'a komşu Dağistan'ın köyünde doğdu. Evli Ramazanova'nın birkaç tane de çocuğu var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sultanahmet bombacısının kimliği belli ama örgütü değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN