Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balkanların en büyük Camisi olacak

Arnavutlukun başkenti Tiran merkezinde Balkanların en büyük Namazgah Camisinin inşaatına başlanması bekleniyor. Caminin inşaatını Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) üstlenecek. Namazgah Camii'nin inşaatının 3 yıl sürmesi bekleniyor.

Giriş Tarihi: 10.1.2015 21:03
Balkanların en büyük Camisi olacak
Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından inşa edilecek camini arazisinin tapularını düzenlenen törende Arnavutluk Müslümanları Cemaati Başkanı Skender Bruçay'a teslim etti. Burada konuşan Başbakan Edi Rama, "Bundan böyle başkent Tiran, Balkanların en büyük camisine sahip olacak" dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı'na da teşekkürlerini sunan Edi Rama, "Bizden önceki hükümetler, cami inşalarına onay ve tapu vermekten kaçınırken başında bulunduğum Hükümet Arnavutluk Müslümanları için elinden geleni yapıyor" ifadelerini kullandı.

Arnavutluk Müslümanları Cemaati Başkanı Skender Bruçay ise, Başbakan Edi Rama'ya teşekkür ederek büyük bir irade ve fedakarlık ile caminin inşaatının başlaması için hiç bir engelin kalmadığını belirtti. Caminin Türkiye Müslümanlarının bağışlarıyla inşa edileceğini kaydeden Bruçay, caminin sadece ibadet edilecek yer olmayacağını, Namazgah Camisinin bünyesindeki kütüphane, konferans salonları ve diğer ilgili mekanlarla Tiranlılara hizmet vereceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balkanların en büyük Camisi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN