Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Fransa'ya gidecek olan Başbakan Davutoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Paris'teki yürüyüşe katılacak olan Davutoğlu "Orada dayanışmayı göstereceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 11.1.2015 09:30 Güncelleme Tarihi: 12.1.2015 11:29
Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
Başbakan Ahmet Davutoğlu Fransa ziyareti havalimanında açıklamalarda bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Fransa ziyareti öncesi havalimanında açıklamalarda bulundu. Davutoğlu bu olayı tüm Müslümanların üzerine yıkmak istiyorlar ama buna izin vermeyeceğiz" dedi.

Türkiye terör için en net tavrı göstermiş devlettir. Bu anma merasimine Avrupalı devlet katılacak. Terörün dini, etnik kimliği olamaz. Terör bir insanlık suçudur. Burada hayatını kaybeden bir Müslüman da var. Bu saldırıyı Müslümanların üzerine yıkmak isteyenlere en güçlü cevabı orada olarak vereceğiz.

Akşam Almanya'ya gideceğiz. Almanya'daki vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz.

Almanya bizim en güçlü ticari ortağımızdır. Yaklaşan seçimlerle ilgili de konuşacağız.

Önümüzdeki günlerde de Brüksel'e gideceğim.

Davutoğlu'na, MİT'in, Fransız polisinin her yerde aradığı Hayat Boumedienne'nin Suriye'ye geçiş yaptığı bilgisini Fransız makamlara bildirdiği iddiası da soruldu. Davutoğlu, iki ülke arasındaki işbirliğine vurdu yaptı, şöyle konuştu:

Bu terör saldırısı sonrası istihbarat birimlerimiz arasında görüşmeler gerçekleştiriliyor. Güvenlik, istihbarat birimlerimiz arasında tam bir işbirliği var.

İstihbarat birimleri arasındaki bilgilerin karşılaştırılması devam ediyor. İşbirliğimiz sürüyor. Açıklanması gereken bir durum olduğunda Türkiye ve Fransa birlikte veya ayrı ayrı açıklamalar yapabilir.

Bu çerçevede de işbirliği devam ediyor. Türkiye, milyonlarca turistin geldiği bir ülke. Dolayısıyla bu tür giriş çıkışlar konusunda önceden bir ihbar olmadığı zaman engellemek çok güç oluyor. Bu konuda ve bundan sonra da birlikte neler yapılabileceği konusunu ele alacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN