Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Destici'den 'ye yeşil ışık

Siyasete darbe operasyonu planlayan Paralel çeteye kayıtsız şartsız destek veren Genel Başkanı , ile birleşmeye yeşil ışık yakarak rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun hatırasına ikinci kez vefasızlık yaptı.

Giriş Tarihi: 11.1.2015 09:49 Güncelleme Tarihi: 11.1.2015 09:52
Destici'den MHP'ye yeşil ışık

Genel Başkanı , seçim ittifakı konusunda 'ye yeşil ışık yaktı. Destici, "MHP ile aynı kökten geliyoruz, sıcak ilişkilerimiz var. Ancak şu ana kadar MHP ile bu konuda bir görüşmemiz olmadı'' açıklamasında bulundu.

"O DUYUMLARI ALMIŞTIM" İDDİASI!

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Destici, ''Seçim barajı'' ile ilgili bir soru üzerine, yüzde 10'luk söz konusu barajın geçmişte hak ihlallerine neden olduğunu, 2015'te bunun yaşanmasını istemedikleri için iptali yönünde Anayasa Mahkemesine başvurduklarını anımsattı. Destici, ''Bunun kamuoyuna yansımasıyla Anayasa Mahkemesi üzerinde baskı kuruldu. Başkan, oylamaya katılamayacak duruma getirildi. Bir ay önce 'İktidarı rahatlatalım' gibi bir hava Anayasa Mahkemesi'nin içerisinde oluşmaya başlamıştı, bu duyumları almıştım'' iddiasında bulundu.

Bu yıl yapılacak seçimlerde, bir partinin seçilebilecek oyu alıp baraja takılması halinde Anayasa Mahkemesi'ne hak ihlali için bireysel başvuru yapabileceğini belirten Destici, hukuki karar sonucunda da oyu alan kişinin milletvekili olabileceğini öne sürdü.

TABANLARIN ARZUSUDUR!

Destici, seçimlerde Hazine'nin partilere yaptığı yardımlarla ilgili de Anayasa Mahkemesine başvuru yaptıklarını ancak bunun sonuçlanmadığını kaydetti. ''2015 seçimleri için MHP veya diğer partilerle ittifak içine girecek misiniz, görüşmeleriniz oldu mu?'' sorusuna yönelik ise Destici, MHP ile aynı kökten geldiklerini, sıcak ilişkileri olduğunu belirterek, şu ana kadar MHP ile bu konuda bir görüşmelerinin olmadığını söyledi. Destici, ''Bu, kamuoyunun yakıştırmasıdır, belki tabanların arzusudur'' dedi. Destici, Meclis dışındaki diğer partilerle de yakın diyaloglarının olduğunu ancak o partilerle de ''seçime birlikte girelim'' şeklinde konuşmalarının olmadığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Destici'den MHP'ye yeşil ışık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN