Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Devletin hafızasını yok ettiler'

Giriş Tarihi: 13.1.2015
'Devletin hafızasını yok ettiler'
Eski istihbaratçı , "İn" isimli kitabına koymadığı bilgileri SABAH'a anlattı. Uzun, Paralel çetenin polis imamı Kozanlı Ömer'in ABD'ye girişinde el konulan laptopundaki bilgilerin bir CD'ye yüklenerek FBI aracılığıyla Türkiye'ye gönderildiği ancak kaybolduğunu söyledi. İşte Uzun'un çarpıcı açıklamaları:
ARŞİVLERİ ÇOK SAĞLAM: Örgütün arşivi çok sağlam. Bunu Yaşar Büyükanıt olayında gördüm. 1985'te Kuleli Askeri lisesinde 80 cemaatçiyi kovduğu için tam 26 yıl sonra intikam aldılar.
HABLEMİTOĞLU CİNAYETİ: TİB'de sadece ses kayıtları yok. Fatura kayıtları ve HTS trafiği dediğimiz haberleşme trafiğini gösteren kayıtlar da var. Kendi örgütlerinin de çözülmesini sağlayacak HTS kayıtlarını kaybettiler. Yine kayıp olan baz istasyonu yani yer bilgileri var. Hablemitoğlu cinayetinin baz istasyonu kayıtları kayıp. Oysa bu olayın çözülmesi için bu kayıtların kullanılabilmesi lazım. Kurtuluş otoparkındaki bomba yüklü aracı oraya götüren kişinin cep telefonu kayıtları da kayıp. HTS kayıtları devletin hafızası. Arşivdeki evraktan daha kıymetli. Bunlar devletin hafızanı kaybettiler. MİT'teki hafıza bunun yüzde 10'u kadar.
BAYKAL'IN KASEDİ: Deniz Baykal bu olayın mağduru. Böyle bir örgüt karşısında bütün siyasi partiler bir araya gelip mücadele kurumu oluşturmalı.
YILDIZ'IN KIZINI DİNLEDİLER: HDP'li Bengi Yıldız'ın 14 yaşındaki kızını dinlemişler. Özel hayatına ait bilgileri temin edip bunu yayınlamak suretiyle BDP'ye vurmak istediler.
BENİ DE KANDIRDILAR: İstihbarat dairesi başkanıyken Polis Akademisi'nde ilk 20'ye giren öğrencileri alıyordum. Akademideki cemaatin ağabeyleri ilk 20'ye girmiş öğrencilerin "Ayakkabını boyamadın, yatağını düzelmedin" diyerek puanlarını kırıp ilk 20'nin dışına itmişler. Ben kimi aldıysam cemaatçi almış oldum. BBunu yıllar sonra anladım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Devletin hafızasını yok ettiler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN