Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metiner: Tüm müslümanların Fox TV'ye tepki koymaları gerekiyor

Fransa'daki saldırıdan tüm müslümanları sorumlu tutan Murdoch'ın sözlerine tepki gösteren Mehmet Metiner, müslümanların Fox TV'ye karşı tavır koymaları gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 13.1.2015 10:43 Güncelleme Tarihi: 13.1.2015 17:08
Metiner: Tüm müslümanların Fox TV'ye tepki koymaları gerekiyor
24 TV'de Seda Selek'in sunduğu, Ahmet Kekeç, Ceren Kenar, Mehmet Metiner ve Halime Kökçe'nin konuk olduğu Siyaset 24 programında Fransa'daki terör saldırısı değerlendirildi.

Saldırı sonrası dünyaca ünlü medya patronu Rupert Murdoch'ın müslümanlara yönelik çirkin sözlerini hatırlatan Mehmet Metiner, Murdoch'a ait Fox TV'ye karşı müslümanların tepkilerini koyması gerektiğini söyledi.

Metiner konuyla ilgili şöyle konuştu:

"Müslümanlar sorumludur" diyen bir zihniyet belirdi. Türkiye'de de Fox TV isminde bir televizyonu olan gavurca ismini telaffuz edemiyorum, cehaletime bağışlayın, aşağılık, ırkçı, faşist bir zihniyetin temsilcisi, bütün müslümanları sorumlu tutuyor Fransa'daki saldırıdan.

Nasıl ki, 1. Dünya Savaşı'nda Kudüs'te olanlarla ilgili Hristiyanları topyekün suçlamıyorsak, İsrail terör devletinin yapıp ettikleri bizi antisemitizme sürüklemiyorsa, bütün Yahudileri topyekün suçlamıyorsak, burada da "bütün müslümanlar" diye başlayan cümleleri hiç kimsenin kurmaması gerekiyor.

Ben burada, bir müslüman olarak asla özür dilemiyorum. Utanç da duymuyorum. Bunlar Fransa'da yetişen genç kuşaklar. Yani kendi vatandaşları. Kimse "Fransız vatandaşları" demiyor. Ama dinsel aidiyetler üzerinden hiç kimsenin benim dinimi sorgulamasına izin vermem.

FOX TV'YE TEPKİ KOYULMALI

Fox TV'ye karşı bu ülkenin bütün vatandaşlarının demokratik tepki koymaları gerektiğine inanıyorum. Bütün müslümanların; reklamverenlerinden tutun da izleyenlerine kadar Fox TV'ye tepki koymaya çağırıyorum herkesi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metiner: Tüm müslümanların Fox TV'ye tepki koymaları gerekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN