Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuğçe Kazaz: 'Askerli karşılama Batı zihniyetine bir cevaptı'

Giriş Tarihi: 13.1.2015 21:35 Güncelleme Tarihi: 13.1.2015 22:08
Tuğçe Kazaz: 'Askerli karşılama Batı zihniyetine bir cevaptı'

Ünlü manken Tuğçe Kazaz, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Türk devletini temsil eden üniformalı 16 askerle karşılanması ve Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'ya düzenlenen silahlı saldırı olayını değerlendirdi.

Son günlerde yaptığı açıklamalarla adından sıkça söz ettiren ünlü manken Tuğçe Kazaz, gündeme ilişkin İhlas Haber Ajansı'na (İHA) özel açıklamalarda bulundu. Kazaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı başkanlık sarayında 16 Türk devletini sembolize eden askerlerle karşılamasından rahatsızlık duyan medya gruplarını ve sosyal medyadaki yorumlara da tepki gösterdi. Kazaz, askerli karşılamanın İsrail Devlet Başkanı Binyamin Netanyahu'ya ve Batı zihniyetine bir cevap olduğunu söyledi. Kazaz, '16 tane Türk devletini simgeleyen asker senin tarihin, senin geçmişin. Hep bunlar gereksiz korkulardan oluşan, yine dış güçlerin içimize sokup bizi birbirimize kırdırarak Türkiye'nin gelişmesinin önüne geçilmesi için yapılan oyunlar. Artık dimdik duran bir Türkiye var. One minute den sonra terörün başkentinden gelen ve yüzsüzce kalkıp Fransa'da teröre karşı yürüyüş yapan Netanyahu'ya bir cevaptı bu' diye konuştu.

'FRANSA ONURLUYSA İSLAM COĞRAFYASI'NDAN ÖZÜR DİLEMELİ'

Chalie Hebdo karikatür dergisinin Hz Muhammed'in karikatürünü tekrar yayınlayacak olmasını İslamofobinin hortlatılmaya çalışılması olarak gördüğünü dile getiren Tuğçe Kazaz, 'Fransa onurlu bir devletse, madem İslamofobi hortlatılmaya çalışılmıyorsa, kışkırtılmaya çalışılmıyorsa o zaman bütün İslam coğrafyasından bir kere özür dilemesi gerekir. 'Karikatür dergim bunu yaptıysa ben sizden özür dilerim' demesi gerekir' diye konuştu.

'FRANSA'DA Kİ EYLEM İSLAMOFOBİYİ HORTLATMAK ADINA YAPILDI'

Fransa'daki terör saldırısını değerlendiren Kazaz, 'Zamanın da hapishaneye girmiş, El Kaide'ye bulaşmış, hapishaneden çıktıktan sonra gözetim altında tutulan bir teröristin, nasıl oluyor da istihbarat servisi bu kadar kuvvetli olan Fransa'da zamanında bu kadar kışkırtılmış bir karikatür dergisine saldırı düzenleyebiliyor' diye sordu.

Fransa istihbaratını eleştiren Kazaz, 'Fransa'ya tavsiyem umarım bu provokatif eylemi, İslamofobiyi tekrar hortlatmak adına bu saldırıda davrandıkları kadar amatör davranmazlar! Yani kimlikler arabada bırakılacak, istihbarat servisi bu kadar kuvvetli olan bir yerde bu ortaya çıkmayacak, soruşturmayı yapan polis intihar edecek. Ben aslında bu sözlerimi sadece Fransa'ya demiyorum, bu işin arkasındaki batılı zihniyete sesleniyorum. Bütün dünya onların yaptığını biliyor. Çünkü aynı zihniyet İslam topraklarında milyonları katleden zihniyettir' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuğçe Kazaz: 'Askerli karşılama Batı zihniyetine bir cevaptı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN