Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öneri askerden

Giriş Tarihi: 14.1.2015 09:36 Güncelleme Tarihi: 14.1.2015 11:15
Öneri askerden
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda karşılanma töreninde 16 Türk devletinin askerlerini giysileriyle temsil eden uygulamanın detayları ortaya çıkmaya başladı.
16 Türk devletinin askeri üniformaları tespit edilerek, askeri terzilere diktirildi. Dikilen üniformaları giyen Muhafız Alayı askerleri, birkaç provanın ardından Abbas'ın karşılandığı resmi törende boy gösterdi.
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki resmi karşılama törenlerinde uygulanmaya devam edecek fikrin, Muhafız Alayı Komutanlığı'na ait olduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına göre, Muhafız Alayı Komutanlığı, Cumhurbaşkanlığı Forsu'nda 16 yıldız ile temsil edilen tarihteki Türk devletlerinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı içinde de sembolize edilebileceği önerisinde bulundu. Bu önerinin olumlu karşılanması üzerine kayıtlar incelendi ve tarihteki 16 Türk devletinin askeri üniformaları tespit edilerek, askeri terzilere diktirildi. Dikilen üniformaları giyen Muhafız Alayı askerleri, birkaç provanın ardından Abbas'ın karşılandığı resmi törende boy gösterdi.

UYGULAMA SÜRECEK


Muhafız Alayı'na mensup 16 askerin, resmi karşılama törenlerine, Cumhurbaşkanlığı forsunda yıldızlarla simgelenmiş durumdaki Türk devletlerinin askerlerinin giysileriyle katılmaları bundan sonraki resmi karşılamalarda da sürecek. Bu yeni projenin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bilgisi dahilinde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı tarafından gerçekleştirildiği kaydedildi. Bu yeni uygulamayla birlikte Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'nın bando, tören taburu gibi unsurlarına 16 Türk devletinin askerlerini temsil eden askerler de eklenmiş oldu.

SAĞLIKLI TOPLUMA LAYIĞIZ

Öte yandan, Erdoğan dün Medical Park Sağlık Grubu bünyesindeki Liv Hospital Ankara'nın açılışını gerçekleştirdi. Liv Hospital Ankara'nın, sağlık dünyası ve Ankara'ya zenginlik katacağını söyleyen Erdoğan, "Sağlıklı bir toplum ve millete layığız. Bunu başarmak olmazsa olmaz görevimizdir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öneri askerden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN