Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan twitter üzerinden '' açıklaması

Giriş Tarihi: 14.1.2015 16:37
Yalçın Akdoğan'dan twitter üzerinden 'Karikatür' açıklaması

Başbakan Yardımcısı , "Yüce Peygamberimize atfen şekiller yayınlayarak Müslümanların kutsallarını hiçe sayanlar açık bir tahrik ve provokasyon içindedir" dedi.

Akdoğan, "Dinlere saldırabilmekle övünen densizler İslamofobiyi kızıştırıyorlar. Bu zihniyet hangi aracı kullanırsa kullansın dünya barışına tehdittir" dedi. Başbakan Yardımcısı , " Paris saldırısını nasıl kınadıysak, Müslümanlara ve İslam sembollerine yönelik kışkırtma,saldırı ve tahkirleri de aynı şekilde lanetliyoruz" ifadesini kullandı.

Akdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, şunları kaydetti:

" Paris saldırısını nasıl kınadıysak, Müslümanlara ve İslam sembollerine yönelik kışkırtma,saldırı ve tahkirleri de aynı şekilde lanetliyoruz. Yüce Peygamberimize atfen şekiller yayınlayarak Müslümanların kutsallarını hiçe sayanlar açık bir tahrik ve provokasyon içindedir. Toplumun değerlerini sorumsuzca hedef alanların içindeki kin/nefreti basın veya sanat formunda dışa vurması saldırganlığın vasfını değiştirmez."

"Densizler İslamofobiyi kızıştırıyorlar"

Akdoğan, "Dinlere saldırabilmekle övünen densizler İslamofobiyi kızıştırıyorlar. Bu zihniyet hangi aracı kullanırsa kullansın dünya barışına tehdittir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalçın Akdoğan'dan twitter üzerinden 'Karikatür' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN