Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakan Fidan vekilleri yemekte ağırlayacak

İstihbarat faaliyetlerini denetlemek için kurulan Meclis Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu, MGK'nın ardından MİT'ten bilgi alacak.

Giriş Tarihi: 15.1.2015 09:40
Hakan Fidan vekilleri yemekte ağırlayacak
Kuruluşunun ardından ilk olarak MGK Genel Sekreterliğinden brifing alan TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu, çalışmalarına hız verdi. Komisyon Başkanı AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu MİT'in çalışmaları hakkında bilgi almak için Müsteşar Hakan Fidan nezdinde girişimde bulundu.

KOMİSYON ÜYELERİNİ MİT'E DAVET ETTİ

Fidan, Meclis'e gelmek yerine komisyon üyelerini MİT'e davet etti. Komisyon üyesi milletvekilleri önümüzdeki günlerde MİT Müsteşarlığının Yenimahalle'deki binasına giderek kurumun çalışmalarını yerinde görme imkanı bulacak. Fidan'ın Müsteşarlık binasında milletvekillerine de bir de yemek vermesi bekleniyor.

17 üyeli komisyon şu isimlerden oluşuyor;
AK Parti: Alpaslan Kavaklıoğu, Fatoş Gürkan, Semiha Öyüş, Harun Karaca, Şirin Ünal, Ahmet Kutalmış Türkeş, Ramazan Can, Hasan Karal, Mehmet Altay ve Fatih Çiftçi. CHP; Ahmet Toptaş Mehmet Şeker, Ali Haydar Öner, Ömer Süha Aldan. MHP: Mustafa Kalaycı, Süleyman Nevzat Korkmaz. HDP; Levent Tüzel

MİT yetkilileri geçmişte de TBMM'de kurulan çeşitli araştırma komisyonlarının davetleri üzerine milletvekillerini bilgilendirmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Fidan vekilleri yemekte ağırlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN