Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yolunda sürpriz isim

'nın bulunduğu bölgede yeni açılan yolların isimleri belirlendi.

Giriş Tarihi: 17.1.2015 16:04
Cumhurbaşkanlığı Sarayı yolunda sürpriz isim
etrafında yeni açılan yol ve caddelere "Cumhurbaşkanlığı Bulvarı", "Cumhurbaşkanlığı Caddesi" ile "Yeni Çiftlik Caddesi" adı verilirken, bir caddeye de "Alparslan Türkeş Caddesi" ismi verildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ KARARI

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez başkanlığındaki Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı bölgesindeki yol güzergahlarına yeni isimler konulmasına ilişkin Başkanlık yazısı ile ANKAPARK Projesi'nde gerçekleştirilen imar planı değişikliği kabul edildi.

BİR CADDEYE ALPARSLAN TÜRKEŞ ADI VERİLDİ

Oybirliğiyle alınan isim kararına göre, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bulunduğu bölgede yeni açılan yollardan 1 No'luyol güzergahı olan, Yenimahalle-Etimesgut-Çankaya ilçe sınırları içinde bulunan, Beştepe-Bahçekapı-Söğütözü mahallelerini kapsayan Caddesi'nin 11. Sokak ile birleştirilip, uzatılan 25 metre yol genişliğindeki caddeye "Alparslan Türkeş Caddesi" adı verildi.

Yenimahalle ilçesi içindeki Emniyet ve Gazi mahallelerinden geçen 40 metre genişliğindeki 2 No'lu yolun adı, "Cumhurbaşkanlığı Bulvarı", aynı bölgedeki Emniyet'in önünden geçen 15 metre genişliğindeki 3 No'lu yolun adı ise "Yeni Çiftlik Caddesi" oldu.

Yenimahalle-Beştepe önünden geçen, 12 metre genişliğinde, Mevlana Bulvarı'na bağlanan yol da "Cumhurbaşkanlığı Caddesi" oldu.

ANKAPARK'TA İMAR DEĞİŞİKLİĞİ


Ankara 18. İdare Mahkemesince yürütmeyi durdurma kararı verilen Atatürk Orman Çiftliği alanındaki ANKAPARK Projesi de Belediye Meclisi gündeminde değerlendirildi. ANKAPARK projesi, mahkeme kararı doğrultusunda Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen koruma amaçlı uygulama imar planları, Meclis'te oy çokluğuyla karara bağlandı.

Böylece Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi alanındaki çalışmalar, kabul edilen karar doğrultusunda devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı Sarayı yolunda sürpriz isim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN