Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’dan İslamafobi ve Charli Hebdo açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Paris’te yayınlanmakta olan CharlieHebdo isimli mizah dergisinin, Peygamberimiz Hz. Muhammed ile ilgili bir karikatürü halen inatla yayınlaması ağır bir tahriktir.

Giriş Tarihi: 17.1.2015 10:58
MÜSİAD’dan İslamafobi ve Charli Hebdo açıklaması
Bu çirkin yayını devam ettirmek, asla özgürlükler bağlamında değerlendirilemez. İslam inancında, Hazreti Peygamberin tasvir edilmesi yasaklanmışken, bile bile bunu hiçe sayarak, karikatürünü çizmek tüm İslam dünyasını rahatsız etmektedir. Bu ve benzeri yayınlar devam ettikçe sonuçları şimdiden kestirilmeyecek tahribatların meydana gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Maalesef ülkemizde de buna pirim veren bazı çevreler,kendi inancının bile yabancısı olarak yangına benzin dökmekle eşdeğer bir tutum içindedir.

Başta Fransız Hükümeti olmak üzere tüm AB ülkeleri bu yayınların durdurulması konusunda önlem almalı ve İslam'ın dikey anlamının barış olduğunu, suçsuz bir kişiyi öldürmenin bütün insanlığı öldürmüş gibi değerlendirileceğini, kendi ülkelerinin kamuoyuna ifade etmelidir.
Öte yandan Avrupa'da da yaygınlaşan, söz konusu elim hadise neticesinde daha da artan İslamofobyaile, bazı çevreler, İslam'ın insanlık için evrensel bir mesaj taşıdığı fikrini örselemek, algı operasyonları ile Müslümanları terör ve şiddetle yanyana gösterilerek onun güzelliklerini; ahlak ve estetik boyutlarını, bilim ve sanatsal yönlerini yokluğa mahkûm etmek istemektedirler.

Bugüne kadar İslam dünyasında hayatını kaybeden 12 milyon insan için hiçbir tepki vermeyen dünya kamuoyu Fransa'daki olaydan sonra hızlı bir şekilde organize olarak çeşitli protestolar gerçekleştirmiştir. CharliHebdo dergisine yapılan saldırıyı asla tasvip etmemekle birlikte gösterilen tepkilerin en ufak bir kırıntısının bile geçmişte, Afganistan, Bosna, Çeçenistan, Azerbaycan, bugün Suriye Irak, Filistin ve diğer ülkelerde hunharca katledilen Müslümanlar için gösterilmemesi Batı Kamuoyunun nasıl bir çifte standart içinde olduğunu kanıtlamaktadır.

Adı, barış ve esenlik olan bir dinin, şiddet ve terörle yan yana zikredilmesi, asla kabul edilemez. Terörün; ideolojisi, felsefesi, dini, milleti, olmaz. Terör, hangi grup ya da devletten gelirse gelsin, yanlıştır ve mutlaka bertaraf edilmelidir. Topyekün bir dini hedef alarak yapılan eylem ve gösteriler ise, sonunda, tüm dünya barışına zarar verir. Avrupa'yı bu konuda dikkatli olmaya çağırıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD’dan İslamafobi ve Charli Hebdo açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN