Türkiye üzerinden operasyon hayal...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paris'teki saldırının ardına sığınarak İslam'a ve Peygamberimize yönelik estirilen nefret dalgasını endişe ile izliyoruz. Elinde çocukların kanı olanların, Paris'e gidip terörü kınaması pişkinliktir

Giriş Tarihi: 17.1.2015
Türkiye üzerinden operasyon hayal...
Cumhurbaşkanı , gündeme ilişkin çok çarpıcı mesajlar verdi. Başbakanı 'ya, "İsrail yönetimi Gazze'de çoluk çocuk demeden öldürüyorsa ben onu lanetlerim. Ellerinde sahilde oynayan çocukların kanı olanların terörü kınaması pişkinliktir" diye seslenen Erdoğan, saldırıya uğrayan dergisiyle ilgili Papa'nın sözlerini hatırlatarak, "Provokatif yayınları ile nam salmış bir dergiyi Papa da lanetliyor. Onlar da benim kutsalıma sahip duyacak. Bunların yaptığı nefret oluşturmaktır, ırkçılıktır" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı dün, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu üyelerini kabulünde şu mesajları verdi:

NETANYAHU ALAY KONUSU OLDU - TIKLAYIN

10 MADDEDE NETANYAHU'NUN PARİS'TE NE İŞİ VARDI? - TIKLAYIN

ÜLKE ALEYHİNDE LOBİ YAPIYORLAR:
Ülkemize yönelik saldırılara baktığımızda bir yandan demokrasimizin, ekonomimizin hedef alındığını görüyoruz. İçerdeki bazı kesimler kendi çıkarları uğruna ülkemiz aleyhindeki kampanyalara destek veriyor. Bilhassa 17-25 Aralık darbe girişiminden beri Paralel Yapı'nın ülke içinde ve dışında bu konuda başı çektiğini biliyoruz. Bu çete tüm dünyada Türkiye aleyhine lobi yapıyor. Bunlarda yalan meşrudur. Kendilerini çok iyi gizlerler. Yeri geldiğinde de hangi grubun ve kurumun içerisine gireceklerse o kurumun değer verdiği neler varsa bu kendilerine ters de düşse onu yaparlar. Bunların ana ilkesi amaçları uğrunda her şey meşrudur.

BUNLARA KARŞI GÜÇ OLUŞTURUN:
Geçenlerde bir operasyon oldu ve bunu basın özgürlüğüne yönelik bir operasyon gibi göstermeye gayret ettiler. A'dan Z'ye yalan. Tam aksine medya özgürlüğü bunlarda yok. Bunlar birçok yazarı çizeri onlarla örtüşmüyorsa defetmişlerdir. Nitekim, onların yanından ayrılıp da daha sonra yaptıkları açıklamalarla ortaya çıkanları gördünüz, görüyorsunuz. Şu anda yanında olanlar da belli imkânlar tanındığı için veya piyasaları olmadığı için orda duruyorlar. Sizlerden bu çalışmalar karşısında bir güç oluşturmanızı özellikle bekliyorum.

GAZZE'YE NİYE SESSİZSİNİZ?


ENDİŞE İLE İZLİYORUZ: Tüm Batı, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere farklılıklara saygı konusunda önemli bir imtihandan geçiliyor. Son dönemdeki olaylar Batı'nın ırkçılık içerisinde olduğunu gösteriyor. Fransa'da yapılan saldırıyı endişe ile takip ediyoruz. Bizim aksi yöndeki tüm gayretlerimize rağmen medeniyetler çatışması tezi adeta ete kemiğe büründürülmeye çalışılıyor. Bütün bu olan olaylar karşısında Türkiye üzerinden bazı operasyonlara girişmek hayaldir.

İSRAİL'İN AVUKATLIĞINA SOYUNDULAR:
İsrail yönetimi Filistin'de çoluk çocuk demeden öldürüyorsa ben onu lanetlerim. Bazı ülkelerin kalkıp da İsrail yönetiminin avukatlığına soyunması da manidardır. Şunu söyledim. Netanyahu buraya hangi yüzle geldi dedim. Bu ikiyüzlülüktür dedim.

LİDERLER NEREDESİNİZ?:
Şurada bir kaç ay önce Gazze'de bombalarla orada Gazze'yi yerle bir edeceksin. 2600-2700 insan ölecek... Fransa'ya gelen bu liderler neredesiniz neden sesiniz çıkmıyor? Aynı şekilde 350 bin insanın öldüğü Suriye'de neden sesiniz çıkmıyor? Şu anda benim ülkemde 1 milyon 700 bin sığınmacı var. Nerede desteğiniz?

PAPA DA DERGİYİ LANETLEDİ

KENDİ VATANDAŞININ KONTROLÜNÜ İYİ YAP:
Türkiye üzerinden gelip geçenlerden bahsediyorsun. Sen kendi ülkenden çıkarken önce pasaport kontrolünü iyi yap çıkartma ülkenden. E kaçırdın, bize bildir. Aksi takdirde konuşamazsın. Müslümanlara yönelik saldırılar, Filistin'de, Libya'da, Mısır'da, Myanmar'da aynı şekilde devam ediyor. Aksi yöndeki en ufak bir olay dahi büyütülerek tüm Müslümanlar töhmet altında bırakılıyor.

SINIRSIZ ÖZGÜRLÜK YOKTUR:
Bizim dinimizde terörün yeri yok. Yaşananları da kalkıp Müslümanlara fatura etmeye kimsenin hakkı yok. Provokatif yayınları ile nam salmış bir dergiyi bunu Papa da lanetliyor. Maalesef özgürlük denmez buna, buna başkasının özgürlük alanına girerek orada terör estirmek denir. Sınırsız özgürlük yoktur. Düşünce özgürlüğünün de bir sınırı vardır, nereye kadar benim özgürlük alanıma kadar. Benim özgürlük alanıma geldiğinde orada duracaksın ki benden de saygı göresin.

PEYGAMBERE HAKARET ÖZGÜRLÜK OLAMAZ:
Biz nasıl tüm Peygamberleri saygın görüyor, aynen Peygamberimize gösterdiğimiz saygıyı sevgiyi tüm Peygamberlere gösteriyorsak, onlar da benim kutsalıma sahip duyacak. Tahrik de bir suçtur. Bunların yaptığı nefret oluşturmaktır, ırkçılıktır. Efendim onlar ateist. Olabilir, eğer ateist ise benim kutsalıma saygı duyacak. Duymuyorsa bunun toplumu tahrik anlamına gelir ki, tahrik de bir suçtur.

SEN HANGİ ÜLKEDESİN?


ELLERİNDE ÇOCUKLARIN KANI VAR:
Ellerinde sahilde oynayan çocukların kanı olanların, devlet terörü estirenlerin terörü kınaması, saf tutması sadece pişkinliktir. Burada samimiyetsizlik var. Kılları kımıldamayanların birden ağıtlar yakması bize inandırıcı gelmiyor. Batı demokrasisi sadece eleştiri konusunda kapıyı açık tutuyor.

ÖZGÜRLÜK DEĞİL TEHLİKELİ OYUN:
Ülkemizde de bazı yayın organları aynen alıntı yapmak suretiyle kendi köşelerine başlıklarına Peygamberimize hakareti çekiyor. Sen hangi ülkedesin ya? Sadece Müslümanların kutsalına değil, kimsenin kutsalına bu şekilde hakaret edemezsin. Ve neymiş emniyet görevlileri gelmiş arama tarama yapmışlar. Böyle yaptığın sürece sen tahriki davet ediyorsun. Bunun kapısını sen açıyorsun. Müslümanların Peygamberleri konusundaki hassasiyeti açıkça ortadayken ısrarla bunun üzerine gidilmesi kesinlikle düşünce hürriyetiyle ilgili değildir.

MEDENİYETLER ÇATIŞMASI ENDİŞESİ:
Burada çok tehlikeli bir oyun oynanıyor. Tarihte benzer hatalarla 2 dünya savaşı çıkmış. Avrupa'da tarihten ders almayanların İslam'ı hedefe koymak suretiyle medeniyet savaşı çıkartmaya çalıştıklarından endişe ediyorum. İnsanlığın bu yanlışa düşmeyeceğine inanıyorum.

4 MİLYON KİTAPLI KÜTÜPHANE GELİYOR
Cumhurbaşkanlığı Sarayı şu an saray ama daha sonra burası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak. Neden külliye, hemen yanımızda kongre merkezi, onun hemen yanında bir cami yine aynı şekilde çok amaçlı 2 bin kişilik bir salon da orada olacak.. Bizim en büyük kütüphanemiz 2 milyon kitaplı kütüphanedir. 4 milyon kitap alacak şekilde hem dijital ortamda hem de yaprak kitapla orada inşallah Cumhurbaşkanlığı kütüphanesini 24 saat öğrenciye, halka açık bir kütüphane haline getireceğiz. Saraydan rahatsız olanlar umarım külliyeden rahatsız olmazlar.
Biz burayı proje hariç 18 ayda bitirdik. Meclis ve Anıtkabir inşa edildiğinde ülkenin bütçesini sarsmıştır. Şu an bunun gibi onlarca yapabilir durumdayız. Maliyeti üzerinden polemik yapanlar art niyet taşımıyorlarsa Türkiye'nin ulaştığı seviyenin farkında değiller. Samsun - Sinop arasını yaptık, buranın maliyeti yarıdan daha az. Sayın Putin buradan çıkarken, "Bu eser büyük devlet olmanın alametidir" dedi. Büyük düşünmek cücelerin işi değildir. Bu arada cüceler üzülmesin onlar benim canımdır ciğerimdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye üzerinden operasyon hayal...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN