Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Gece uçuşuna sahip helikopteri devreye sokuyoruz

Başbakan Davutoğlu hastane açılış töreninde "İlk defa gece uçuşuna sahip helikopteri devreye sokuyoruz. Dünyada sadece 13 ülkede var. Bütün bunlar sizin için sadece vatandaşımızın sağlığı için" dedi.

Giriş Tarihi: 18.1.2015 17:12
Davutoğlu: Gece uçuşuna sahip helikopteri devreye sokuyoruz
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tekirdağ'da Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi açılışı ile ambulans ve UMKE araçları dağıtım törenine katıldı. Başbakan Davutoğlu, törende hizmete giren gece uçuş kapasitesine sahip ambulans helikopteri inceledikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:


- Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak Konya'da annem hastaneye yetişemediği için öldü. Vatandaşımız nerede olursa olsun sağlık hizmeti görecekler. Şimdi bugün devrim mahiyetinde bir adım daha atıyoruz. İlk defa gece uçuş kapasitesine sahip ambulans helikopterimizi devreye sokuyoruz. Dünyada sadece 13 ülkede var. Bütün bunlar sizin için sadece vatandaşımızın sağlığı için.

- Sağlık Bakanlığı'nın birçok operasyonuna şahit oldum bazılarını yönettim. Libya'dan 25 bin kişiyi tahliye ettik orada ırk ayrımı yapmadan sağlık hizmeti veren doktorlarımız vardı.

-Bütün bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz en iyi şartlarda sağlık hizmetleri vermeye devam edeceğiz. 798 ambulans devreye girecek. Allah yollarını açık etsin. Allah'a emanet olun.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Gece uçuşuna sahip helikopteri devreye sokuyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN