Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erken kalkın, akçeli işlerden uzak durun

AK Parti, yeni seçilen il başkanı ve il yönetimlerini Ankara'da uyardı: Erken kalkın, telefon hep açık olsun. İmar konuları sizin işiniz değil. Zenginlerle değil, yoksullarla oturup kalkın

Giriş Tarihi: 18.1.2015
Erken kalkın, akçeli işlerden uzak durun
AK Parti, kongrelerde seçilen yeni il başkanı ve il yönetimlerini Ankara'ya çağırıp eğitimden geçirmeye başladı. Bugüne kadar 35 başkan ve il yönetimi bu toplantılara katıldı. Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun başkanlığında yapılan toplantılarda halk ve seçmenle ilişkilerin nasıl olması gerektiği anlatılıyor, seçime dönük uyarılarda bulunuluyor. Toplantılarda yapılan uyarılar şöyle:

ERKEN KALKIN:

Siz ilinizin genel başkanı sayılırsınız. Sorumluluğunuzu ona göre ayarlayın. Siz 11.00'de kalkarsanız, ilçe başkanınız da uyur. Erkenden kalkıp, yol alacaksınız. Telefonunuz da sürekli açık olacak.

BÜROKRATLAR İLE MESAFE:
İldeki bürokratlarla ilişkilerinizi mesafeli sürdürün. Ayrımcılık ve kayırmacılık yapmayın. Bürokrasiyle vali ve kaymakamlıkla ilişkileriniz nezaket ölçüsünde olsun. Sadece onlarla ilişki sürdürmeyin, Bürokrasiye müdahale etmeyin.

BASINI TAKİP EDİN:

Siyaset boşluk kaldırmaz. Tüm sorunlarla yakından ilgilenin. Basını yakından takip edin, eksik ve eleştiri noktalarını gidermeye çalışın.

AKÇELİ İŞLERDEN UZAK DURUN:

Akçeli işlerden uzak durun. Örneğin il başkanının tapu müdürü ile görünmemesi gerekir. İmar ve diğer konular sizin işiniz değil. Siz ilin genel sorunlarıyla ilgilenin, çözüm arayın, yardım isteyin.

HALKLA BİRLİKTE OLUN:

Zenginlerle değil, yoksulla halk ile birlikte olun. Onlar ile oturup kalkın.

AK PARTİ SEÇİM GÜNÜ 1 MİLYON KİŞİYLE ÇALIŞACAK
AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, AK Parti'nin seçim hazırlıklarıyla ilgili bilgi verdi. Kongre ve seçim çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunan Şentop, 15 Eylül'de başlayan kongrelerin devam ettiğini belirterek, ilçe kongrelerinin birkaç eksik dışında tamamlandığını, il kongrelerinin ise sürdüğünü söyledi. Şentop, AK Parti'nin, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlere yönelik hazırlıklarını sürdürdüğünü belirterek, "AK Parti, seçim günü bir milyon kişiyle çalışacak" dedi. Şenton 5 binden fazla teşkilat mensubunu toplantılara çağırdıklarını söyledi.

VEKİL YASASI YENİDEN GÜNDEME GELİYOR
Yaklaşık iki yıldır TBMM Genel Kurulu'nun gündeminde yasalaşmayı bekleyen "TBMM Üyeliği Yasa Teklifi"nin, ayın son haftasında yasalaştırılması planlanıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 2013'te hazırlanan ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen düzenlemelerin, siyasi etik düzenlemeleriyle birleştirilerek yasalaştırılacağını söyledi. Tekliften milletvekillerine trafikte geçiş üstünlüğü sağlayan maddenin çıkarılacağını kaydeden Elitaş, "Teklifi, önümüzdeki haftadan sonra ele alacağız" dedi. Elitaş, yeni düzenlemede yasa teklifini, siyasi etik ile birleştirerek çıkaracaklarını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erken kalkın, akçeli işlerden uzak durun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN