Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Peygamberimize hakaret ettirmeyiz'

Başbakan Davutoğlu, "Paris'te teröre karşı yürürken, aynı temel ilkeyle Hz. Peygamber'e hakaret edene karşı da sessiz kalmayız. Hz. Peygamber'in onuru bütün bir insanlığın onuru. Yüce Peygamber için her şeyimizi feda ederiz" dedi

Giriş Tarihi: 18.1.2015
'Peygamberimize hakaret ettirmeyiz'
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün AK Parti'nin Aydın ve Muğla'da düzenlenen 5. Olağan İl kongrelerine katıldı. Davutoğlu'nun Aydın ve Muğla'da yaptığı konuşmalardan satırbaşları şöyle:
HAKARETE İZİN VERMEYİZ: Paris'te dünya liderleriyle birlikte terör saldırısına karşı yürürken, yine aynı temel ilkeden hareket ederek, bir takım provokatör ajanlarının ortaya çıkarmaya çalıştığı fitneleri engellemek üzere, Hz. Peygamber'e hakaret edene karşı da sessiz kalmayız, atıl durmayız. Hz. Peygamber'in onuru bütün bir insanlığın onurudur. O alemlere rahmet olan yüce peygamber için her şeyimizi feda ederiz. Maalesef istiklal aşkıyla yola çıkan o efelerin manevi geçmişine de ihanet edercesine bu karikatürleri basmaya kalkışanlar oldu. Buna kim sahip çıktı? CHP sahip çıktı. 'Geçmiş olsun' dediler. Bizim prensibimiz açıktır. Her yerde şiddete karşı çıkarız, teröre karşı çıkarız ama hiçbir yerde de hakarete göz yummayız.
KENDİ UÇAĞINI YAPAN TÜRKİYE: 2002'ye geldiğimizde aynen efelerin başını kaldırması gibi millet AK Parti ile buluştu başını kaldırdı, ayağa kalktı. Bir daha oturmamak üzere, bir daha durmamak üzere ayağa kalktı. İşte yeni Türkiye bu, hiç kimseye hesap vermek zorunda kalmayacak olan ama hesap sormak gerektiğinde herkesten hesap sorabilecek yeni Türkiye bu. İstiklaliniz ancak ve ancak kendi silahınızı yaparsanız, paranız değerli olursa güçlü olur.
MİLLİYETÇİLİK SÖZLE OLMAZ: Ege'ye, İç Anadolu'ya, Aydın'a gelip milliyetçilikten bahsedenler bilsinler ki gerçek milliyetçilik aziz al bayrağı dünyanın her yerinde dalgalandırmaktır. İktidara geldiğimizde 163 temsilciliğimiz vardı dünyada, şimdi 228 temsilcilikle dünyada en fazla şehirde kendi bayrağını dalgalandırabilen 6. büyük ülkeyiz. Milliyetçilik Anadolu'nun Trakya'nın her köşesinde var olmaktır.
DEMOKRASİ KAHRAMANI: Paralel çete, onunla işbirliği yapan muhalefet partileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kumpaslarla "dönemin başbakanı" demeye kalkıştı. 'Sabık Başbakan' dedikleri Adnan Menderes, milletimizin kalbinde ezeli ve ebedi demokrasi kahramanı başbakandı, hep öyle kalacak.
PARALEL'DEN MEDET UMUYORLAR: Pensilvanya ile bir hesap içine girerek, Ankara'da koalisyonlar oluşturarak bu milletin kalbi kazanılmaz. Türkiye'nin her yerine giderek milletle kucaklaşarak kazanılır. 17-25 Aralık'ta bir darbe teşebbüsünde bulunan bu paralel çete ile Kılıçdaroğlu, hangi işbirliğini yaptı çıksın ve açıklasın. Hep medet umdukları yer ya darbeler ya Paralel çeteler. Onlar demokrasi dışından medet umuyorlar.

'CHP ŞİŞLİ'Yİ BİLE YÖNETEMİYOR'
Şişli'de birbirine vuran vurana, mahkemeye giden gidene, şantaj yapan yapana. Bütün kirli çamaşırlar ortaya çıktı. Seçimden önce adaydan 'Seçimi kazansan bile istifa edeceksin' diye kağıt almışlar. Sayın Hayri İnönü istifa etmeyince bu sefer tehdit etmişler. O da onları tehdit etmiş. Sanki uluslararası bir mesele gibi Kılıçdaroğlu arabulucu tayin etmiş. Bir milletvekilini göndermiş aralarını bulsun diye. O da bulamamış. Bir Şişli'yi bile idare edemeyenler Türkiye'yi nasıl idare edecekler. Bırakın onlar Şişli'yle uğraşsınlar, onlar birbirlerini vurmaya devam etsinler. Biz yolumuza devam edeceğiz.

'CUMHURİYETÇİLİKLERİ BU KADAR'
"Kimse oturduğu yerden cumhuriyetçilik yapamaz. Cumhuriyetimizin ikbali de, izzeti de AK Parti iktidarlarıyla zirveye çıkmıştır. Cumhuriyet ideallerine sahip çıkan CHP'li seçmen kardeşlerime sesleniyorum; Ne oldu? 10 Ağustos seçimlerine giderken, yine böyle bir tezgahla çatı aday tespit ettiler, talimatla aday tespit ettiler, CHP kendine güvenip Cumhuriyet'in başına, cumhurbaşkanlığına bir CHP'liyi aday göstermeye cesaret edemedi, bunların cumhuriyetçiliği bu kadar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Peygamberimize hakaret ettirmeyiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN