Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atilla Yayla'dan Cumhuriyet gazetesine eleştiri

Giriş Tarihi: 19.1.2015 16:29 Güncelleme Tarihi: 19.1.2015 16:29
Atilla Yayla'dan Cumhuriyet gazetesine eleştiri

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda verilen ilk resmi yemeğe katılan akademisyenlerden biri olan Prof. Dr. Atilla Yayla, bir gazeteye verdiği röportajda açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de ifade özgürlüğü sorunu hakkında konuşan Prof. Dr. Atilla Yayla, Charlie Hebdo dergisinin karikatürlerini yayınlayan Cumhuriyet gazetesi hakkında ilginç bir tespitte bulundu.

"İNEKLERİ İHBAR EDER HALE GELMİŞ GAZETE"

Atilla Yayla, "Bugün Türkiye'de özgürlük mü var, baskı mı?" sorusu üzerine konuşan ise şunları söyledi;

"Türkiye'de ifade özgürlüğü problemi var ama, özgürlük yoktur demek abartılı olur. "AKP diktatördür" diye dergi satılıyordu Taksim'de. Bir diktatörlükte bunu yapamazsınız. İktidarın meşruiyetini sarsmak için bu algıyı oluşturuyorlar. Örneğin Cumhuriyet ya da Hürriyet, ağzıyla kuş tutsa beni ifade özgürlüğüne önem verdiğine inandıramaz. Atatürk yüzünden Youtube kapatıldı alkış tuttu arkadaşlar. Beni ihbar ettiler. Ertuğrul Özkök "Keşanlı Galileo'' dedi hakkımda, gönderdiğim cevabı yayınlamadı, bugün ifade özgürlüğünü savunuyor. Cumhuriyet Gazetesi neredeyse Atatürk büstü kırdı diye inekleri bile ihbar eder hale gelmiş, şimdi ifade özgürlüğü... Bırakın..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atilla Yayla'dan Cumhuriyet gazetesine eleştiri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN