Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turan Ababey'den Deşifre'de bomba açıklamalar

Karşı Gazetesi eski sahibi Turan Ababey'in Deşifre programındaki sözleri Pensilvanya medyasında bomba tesiri yarattı. Bugün Deşifre özel programına çıkan Ababey yine şok açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 19.1.2015 21:53 Güncelleme Tarihi: 20.1.2015 01:12
Turan Ababey'den Deşifre'de bomba açıklamalar

İşte o açıklamadan bazı başlıklar


PROGRAMDAN SONRA TAKSİCİLİKTEN DE KOVULDUM

Deşifre programından sonra Taksicilik işinden de kovuldum. Programdan sonra metrobüsle Fatih'e giderken bazı kişiler tarafında fotoğraflarımız çekilmeye çalışıldı.

KARŞI GAZETESİNİN GERÇEK HİKAYESİ

Bunun projesi programı önceden yapılmış. Ahu Özyurt bir yazdı bir daha yazmasına izin vermediler. Orada ihsan Eliaçık vardır ilk zor durumda kaçanlardan. Biz Gezi'de demokratik hakkımızı kullanalım dedik. Benim Geziden kopma noktam Başbakanlık ofisinin işgal edilmesiyle oldu.

Gazetenin ana kadrosunda Gezici ekip vardı. Kadro oluşturulurken bana da danışıldı.

YAZARLAR ERDOĞAN'I HEDEF YAPMAK İÇİN SEÇİLDİ

(Mehmet Ali Önel'in bu işin içinde bir oyun olduğunu hissedemediniz mi sorusuna cevap olarak) Baştan bunu hissetmek mümkün değildi . Oyun olursa bile bu sonradan ortaya çıkardı. Eren Erdem her iki tarafla da kavga etmeyelim dedi. Yazarların hepsi özellikle sayın Erdoğan'a hedef almak için seçildi.

CEMAAT ÇOK UCUZA REKLAM YAPTI

Cemaatin bize faydası oldu. CİHAN haber ajansı 485 bin liralık reklamı çok cüzi fiyata reklamımız yaptı. Onu da vermedim zaten.

Eren Erdem bazı sorularım var sorduğum sorulara cevap versin;

Hürriyet gazetesine verdiği röportajda diyor ki 35 yaşındayım. Geçen ki konuşmasında 28 Şubat yargılandım diyor. Savcılara soruyorum sayın savcılar 11 yaşındaki çocuğu yargıladınız mı? Eren Erdem kaç defa tutuklandım diyor. Soruyorum kaç defa tutuklandı? Bu tip olaylardan sonra ben Eren Erdem'in peşine düştüm. Kim bu adam diye. Kurum kartı yapılacak bana verdiği tüm bilgiler yanlış. Ne diye gerçekleri saklıyorsun?

TAPELER SERVİS EDİLİYORDU

Bu haberler bir muhabirlik başarısı değildi. Bana denilen bu cemaatin bir finansla şirketinden toplanıp kopyalanıp kendi bünyesinde olan ve kendine yakın olan basına servis ediyorlardı. (Neden kendi medyasında yayınlanmıyordu sadece sorusuna cevap olarak) Bana denilen Zaman gazetsinin bir ağırlığı var. Buradan yayınlanırsa kendimizi deşifre oluruz dediler. Tapeleri önce biz sonra STV yayınlıyordu.

Biz ilk sayımızda MİT Tırları sayısıyla çıkmayı planlamıştık ama çıkamadık. MİT Tırları görüntüleri geldi bize bu tartışıldı. Ama kanunen sıkıntı olacağı için yayınlamadık. Eren Erdem yalan söylüyor, sözleşme imzalandı 3 milyon dolar. Ben yazı işlerine karıştığım zaman Eren Erdem ceketini alıp gidecek. 3 milyon dolar alacak. Ben karışırsam benden tazminat alacak.

Gizli tanık değilim öyle olsa yayına çıkmazdım. Bana gizli tanık diyenlere inanmayın. İşte biz buna Paralel örgütü diyoruz işte.
Köşkte oturan sesleniyorum. Seni de yargılasınlar beni de yargılasınlar. Ne arıyorsun Amerikalarda

Tapeler paralel bir finans şirketinde kopyalanıyor montajlanıyor ve yayına hazır getiriliyordu. Arada bir aracı vardı.

EKREM DUMANLI VE HİDAYET KARACA'YA SORALIM DEDİLER

Gazeteyi tape tape kullandınız. Alın gazeteyi dedim. Konuyu Ekrem Dumanlı, Hidayet Karaca ve Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanına soracaklarını söylediler. Ama dönmediler. Çöplüğe atıldık

Gazeteye tapeleri getiren muhabir şimdi Millet gazetesinde Genel yönetmen.Paralel örgütün Emniyet ve Savcılığa sızdığının belgeleri ben de mevcut.

Paralel örgüt Turan Ababey'i karalamak için adına porno site çıktı.

Programa katılan muhabir Furkan Haykır Turan Ababey'in aklını çelmek için kadın musallat edildiğini söyledi.

Furkan Haykır: 17-25 operasyon sitesinin yayınının yayın yaptığı yer kaçaktır. Hiçbir kaydı yok. O yerlerden yasadışı tape servisi aypılıyor

MART AYINDA BÜYÜK KAOS PLANLIYOR

Turan Ababey:Cemaatten bir gazeteciyle konuştum beni teselli etti. "Bak göreceksin o sarayda oturamayacak". dedi.

Bana dedi ki bu gezi olaylarında çok bir şey olmadı amamart ayı geliyor nevroz olayları geliyor. Doğu ve güneydoğuda olaylar patlayacak. Ses kayıtları çok afedersin seks kayıtları yayınlanacak. Akdeniz'i, Batıyı ayaklandırıp kaos ve darbe yapmak amaç bu.

Biz bir terör örgütüne yardım ettik. Yardım ve yataklık ettik. Bunun adı budur. Yardım ettiğim için pişmanım. Şu anda bile casusluk faaliyetleri devam ediyor.

Zaman gazetesi Karadeniz baskılarımızda sıkıntıya düştüğümüzde bize baskılarımızda yardımcı oluyordu.

Gezide eylem yapanlara çok para harcadım


GEÇEN HAFTAKİ AÇIKLAMALAR İÇİN GÖRSELİ TIKLAYIN


GEÇEN HAFTA ŞOK AÇIKLAMALAR

Mehmet Ali Önel yönetiminde hazırlanan Deşifre programında Karşı gazetesinin iftira kampanyasında nasıl kullanıldığını anlatan gazetinin sahibi Ababey önemli açıklamalarda bulunmuştu.

PARAYI CHP'Lİ BELEDİYEDEN ALDIM

Ababey CHP'li Belediyeden para aldığını şu sözlerle ifade etmişti: "CHP'li Belediye Başkanı çıkıp beni yalanmasın. Büyükçekmece Belediye Başkanı bana 'sen idare et, birkaç gün içinde senin sıkıntını çözeceğiz' dedi. Ben de 'burs gibi bir şey mi' dedim. 'Bir belediyede danışmanlık yapıyor göstereceğiz' dediler ama ben ilkokul mezunuyum adımı kullanamıyorlar. 'Yaş sorununu nasıl aşarız' dediler. Büyükçekmece Belediyesi beni bu işe karıştırmasın. "

TAPELER CEMAATİN BİR ŞİRKETİNDEN GELİYORDU

Ababey'in açıklamalarında bir önemli detay da tapelerdi. Ababey tapelerin cemaatin bir şirketinden geldiğini belirtmiş cemaatin bir şirketinde aracılık ettiğini söylemişti

Gazetenin tek amacının Erdoğan'ı yıpratmak olduğunu kaydeden Ababey tek amaçlarını Erdoğan'ı yıpratmak olduğunu söylemiş ve program sonucunda bir darbe girişiminden malının ve isminin geçmesinden rahatsızlık duyduğunu ifade etmişti.

Bildiklerini açıklamamak için tehdit edildiği söyleyen açıklamaları bu akşam kaldığı yerden devam ediyor

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turan Ababey'den Deşifre'de bomba açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN