Türkiye'nin en iyi haber sitesi

21 ilin emniyet müdürleri değişti

İçişleri Bakanlığı 21 ilin emniyet müdürünü değiştirdi. 15 müdür ise merkeze alındı. Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne Ayhan Altok atandı

Giriş Tarihi: 21.1.2015
21 ilin emniyet müdürleri değişti
İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle 21 il emniyet müdürü değiştirilirken, 15 müdür de merkeze çekildi. Yeni görevlendirmelerde polis başmüfettişleri ön plana çıkarken, Emniyet kaynakları, kararname için, "performans düşüklüğü" değerlendirmesinde bulundu. Paralel yapının 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından görevlendirilen listedeki müdürlerden beklenen verimin alınamadığı kimilerinin de paralel yapıyla etkin mücadele sarf etmediği yorumları yapıldı. Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında tutuklanan Ercan Demir'in yerine ise Ayhan Altok, Cizre Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Gaziantep'te Türkiye'deki en büyük silah ve mühimmatın ele geçirildiğini "Açıklarsam dudağınız uçuklar" sözleriyle gündeme gelen Emniyet Müdürü Ali Gezer de merkeze alındı. O dönem Gaziantep'te yapılan operasyonda toprağa gömülü 150 kilo C4 patlayıcı ile 20 intihar yeleği ele geçirilmişti. IŞİD'e katılımlar, denizyoluyla yasadışı geçişlerle gündeme gelen Mersin'in Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar da merkeze alındı. Gaziantep'e Polis Başmüfettişi Erhan Gülveren, Mersin'e ise Polis Başmüfettişi Rahmi Baştuğ atandı.

MERKEZE ALINDILAR
17 Aralık operasyonun ardından 81 il emniyet müdürü içinde tek değişmeyen ve görevden alınmayan Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal ise Denizli Emniyet Müdürü olarak atanırken, Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir de Konya'da görevlendirildi. Şubat 2014'teki kararnameyle görevden alınan ve iki ay önce mahkeme kararıyla görevine iade edilen Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, tekrar görevden alınarak merkeze çekildi. Kararname doğrultusunda Artvin Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk, Bartın'dan Mehmet Altınok, Bitlis'ten Saim İşlek, Burdur'dan İbrahim Taşlı, Bursa'dan Sabri Durmuşlar, Kahramanmaraş'tan Ümit Yaşar Adalar, Kars'tan Ercan Çakmak, Muş'tan Faik Aksu, Ordu'dan İsmail Dalkılıç, Osmaniye'den Hüseyin Yenice, Uşak'tan Ogün Toprak ve Yalova'dan Hüseyin Ümit Yüksel de merkeze çekildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
21 ilin emniyet müdürleri değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN