Bu kez de dijital arşivi yakalattı

Sultahamet saldırısını sahiplenerek eylem hazırlığını açığa vuran DHKP-C, bu kez de tüm arşivini yakalattı. Örgüt üyesi Yurdagül G. ve Messure K. gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 23.1.2015
Bu kez de dijital arşivi yakalattı
İstanbul Sultanahmet'te gerçekleştirilen ve bir polis memurunun şehit olduğu canlı bomba saldırısı ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ilk etapta canlı bomba olduğu zannedilen Elif Sultan Kalsen'ı bulmaya yönelik operasyonları sırasında Altınşehir'de baskın yapılan bir evde DHKP-C terör örgütünün dijital arşivi ele geçirildi. Örgütün yapılanmasına ve eylem planlarına ilişkin önemli delillerin ele geçirildiği evde bulunan Yurdagül G. ve Messure K. gözaltına alındı.

ÖRGÜTÜN ARŞİVİ BULUNDU
İstanbul Sultanahmet'te gerçekleştirilen ve bir polis memurunun şehit olduğu canlı bomba saldırında ilk etapta canlı bomba olduğu zannedilen Elif Sultan Kalsen'i bulmak üzere çeşitli adreslere operasyon düzenleyen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Altınşehir'deki bir adreste DHKP-C terör örgütünün dijital arşivini ele geçirdi. Bayramtepe Peyami Safa Caddesi üzerindeki bir adrese baskın yapan Terörle Mücadele ekipleri evde bulunan Yurdagül G. ve Mesude K.'yı gözaltına alındı. Hücre evinde mahkeme kararı ile yapılan aramada çok sayıda dijital veri ele geçirildi. Dijital verilerin emniyette yapılan ilk incelemesinde örgütün arşivi olduğu anlaşıldı. Dijital verilerin örgütün yapılanmasına ve eylem planlarına ilişkin önemli bilgiler içeriyor. Evde ele geçirilen çok sayıda CD emniyete götürüldü.

TANIDIK ÇIKTI

Emniyette işlemleri tamamlanan Yurdagül G. ve Messure K. savcılığa sevk edildi. İki şüpheli savcılık sorgusu ardından tutuklama talebi ile nöbetçi sulh ceza hâkimliğine gönderildi. İfadesinde İzmir'den eve misafir geldiğini iddia eden Yurdagül G.'nin daha önce de örgüt faaliyetleri çerçevesinde gözaltına alındığı hatta tutuklandığı öğrenildi. Dijital üzerindeki detaylı incelemeler sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kez de dijital arşivi yakalattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN