Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cibuti'de mevkidaşı Guellah ile birlikte açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 24.1.2015 12:03 Güncelleme Tarihi: 24.1.2015 12:32
Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Cibuti'ye bir hastane projemiz var. Güzel bir camiinin yapılması için de adımları atacağız. THY'nin Cibuti'ye haftada 7 olan sefer sayısını ise 14'e çıkarıyoruz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

İslam dünyasının üzerinde çok ciddi bir oyun oynanıyor. Bu islamofobi'dir. Bu bir islam düşmanlığıdır. Biz dünyada medeniyetler ittifakını kuralım dedik. Dünya barışına katkıda bulunalım istiyoruz. Birleşmişmilletlere başvurumuzu yaptık. Afganistan'da ciddi sıkıntılar, ölümler oluyor, Pakistan'da ölümler sözkonusu, ardından Suriye başladı. Arap baharı denilen olala birlikte... Esed'e ozaman söyledik. O zaman münasebetimiz iyiydi. Şu anda Mısır'da siyasi tutuklular cezaevinde. Sayın Mursi cezaevinde. Ortaya konulan bir suç tok. Ama darbeciler sizlere suç üretirler. Şu anda 1 milyon 700 bin Suriyeliyi misafir ediyoruz. Kamplarda evlerde eğitimi giyinmesi yemesi içmesi bize ait. Şu anda 5.5 milyar harcama yapmışız. Peki bize gelen yardım ne kadar? Sadece 250 milyon.

Teröristlere hiçbir zaman sıcak bakmayacağız. Hangi dinden olursa olsun katildir. Musevilerin içinden de çıksa müslüman da olsa ateist de olsa...

AB süreci bizim için devam eden bir süreçtir. Alırlar veya almazlar, önemli değil. Ama biz çalışmaları sürdürüyoruz. Türkiye Avrupa'nın kapışana gidip yalvaracak bir ülke değildir.

Biz Avrupa'yı test ediyoruz. Halkı Müslüman olan bir ülkeyi alacaklar mı? Almayacaklar mı? Bakalım İslamafobiye karşılar mı? Avrupa Birliği Hıristiyan tezidir anlayışı var. Bizi alırlarsa bu tez çöker. Türkiye kapınıza gelip yalvaracak bir ülke değildir. Kabul ederlerse girer, kabul etmezlerse kendi yoluna bakar

SOMALİ'DEKİ PATLAMA

Ben bu saldırıyı Türkiye'ye veya bize yapılan bir saldırı olarak düşünmüyorum. Bu olsa olsa Somali hükümetine yapılan saldırıların bir türüdür. Biz bütün tedbirimizi güvenlik konusunda almış durumdayız. Biz oradaki eserleri açmaya geliyoruz. Bizde güzel bir söz var; "Yap iyiliği balık bilmezse Halik bilir"

Bu ziyaretler yardımlar birilerini rahatsız ediyorsa bu da Somali'ye düşman olanı rahatsız eder.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN